Škoda Octavia.

Novinky Škoda uvádza do predaja revolučnú Octaviu: Prvý pohľad na cenník českej značky mnohých prekvapí

Foto: Škoda

29.11. 11:00 Nástupca bestselleru je na domácej pôde zatiaľ dostupný s jedinou karosériou, na výber ponúka dve úrovne vybavenia a tri motory. Paleta sa ale postupne výrazne rozšíri.

V prvej polovici tohto mesiaca absolvovala svetový debut novinka, ktorá je pre slovenský trh ohromne dôležitá. Škoda predstavila štvrtú generáciu typu Octavia disponujúcu modernejšou technikou i viacerými doteraz neponúkanými prvkami vybavenia. Netrvalo dlho a uvádza ju do predaja na domácej pôde. Zatiaľ však nejde o ostrý obchodný štart. Ten sa odohrá až počas prvej polovice budúceho roka, nateraz si možno objednať len niekoľko vybraných verzií.

Prvý pohľad na úvodný cenník českej značky mnohých prekvapí. Zatiaľ totiž prichádza iba variant Combi, kým doteraz mal vždy prednosť liftback. V zákulisí sa o tejto rošáde hovorilo dlhšie. Mladá Boleslav kolujúce informácie potvrdila a zároveň prezradila, že druhé karosárske vyhotovenie príde oficiálne do obchodov na prelome marca a apríla. Na základné exempláre si teda niekoľko mesiacov počkáme.

Záujemcovia si môžu aktuálne objednať akurát karosériu kombi.
Záujemcovia si môžu aktuálne objednať akurát karosériu kombi.
Zdroj: Škoda

Škoda plánuje na domácom trhu revolučnú Octaviu predávať od 456 900 korún, čo je v prepočte podľa aktuálneho kurzu necelých 17 900 eur. S touto cenou však možno rátať až na jar. Niesť ju bude klasický model s prepĺňaným benzínovým motorom 1.0 TSI dosahujúcim výkon 81 kW (110 k), ktorý doplní šesťstupňová manuálna prevodovka. Malo by ísť o štartovacie vybavenie so zaužívaným označením Active.

Príchod najlacnejšieho variantu ešte potrvá. Pri predbežných objednávkach sa čísla začínajú o poznanie vyššie a karoséria kombi nie je jediným dôvodom. V ponuke sú totiž nateraz len úrovne Ambition a Style. A chýba aj základný trojvalec, jeho rolu zatiaľ prevezme agregát 1.5 TSI ACT produkujúci 110 kW (150 k). Ako sa to odrazilo na aktuálnej cene?

Diskusia  ()

Video

Diskusia