Do premiéry Enyaqu iV zostáva už iba niekoľko dní a, ako to pre Škode býva zvykom, automobilka postupne začína uvoľňovať detaily a náznaky týkajúce sa elektrického crossoveru. My už toho o ňom vieme poriadne veľa, jazdili sme na ňom ešte pred koronakrízou. Za ostatné týždne sme sa už navyše dozvedeli čo-to aj o interiéri či dizajne prvého vozidla Škody postaveného na platforme MEB.

Vizualizácia - Škoda Enyaq iV.
Vizualizácia - Škoda Enyaq iV.
Zdroj: Škoda

Teraz škodovka upozorňuje na predné svetlomety Enyaqu, ktoré by mali využívať Matrix-LED techniku, teda známe "vyrezávanie" okolitých objektov. Petr Nevřela, vedúci dizajnér exteriérového osvetlenia, predné reflektory crossoveru charakterizuje nasledovne:"Spomeniem nové, obzvlášť jemne vyrysované svetlá denného svietenia s naznačenými riasami a tiež nový, šesťuholníkový tvar hlavných LED modulov. Inovatívny charakter nového modelu Enyaq iV je navyše zdôraznený novými svetlometmi a zadnými svetlami.".

Vizualizácia - Škoda Enyaq iV.
Vizualizácia - Škoda Enyaq iV.
Zdroj: Kolesa.ru

Za ostatný týždeň sa v súvislosti s Enyaqom objavili aj zaujímavejšie fotografie, resp. vizualizácie. Iste, českú novinku sme už ako zhmotnenú víziu grafika videli, teraz však server Kolesa.ru ponúka aj svoj pohľad na možnú vizáž elektromobilu. Už teraz je, aj na základe špionážnych záberov, jasné, že Enyaq iV bude vyzerať veľmi podobne. My sme ho však videli naživo a vieme, že ani táto vizualizácia nie je úplne bezchybná.