Superb Scout (vpravo) ukázal zatiaľ časť predného nárazníka

Novinky Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Foto: Škoda

20.5. 15:26 V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Už vo štvrtok spadne v Bratislave plachta z dvoch dôležitých noviniek značky Škoda. Pri príležitosti hokejového šampionátu chce Mladá Boleslav na pôde slovenskej metropoly odhaliť svoju omladenú vlajkovú loď a ukáže tiež špeciálnu verziu drobca Citigo, ktorá bude prvým sériovým elektromobilom českej firmy. O prvom menovanom sme sa teraz dozvedeli viac.

Superb Scout (vpravo) ukázal zatiaľ časť predného nárazníka
Superb Scout (vpravo) ukázal zatiaľ časť predného nárazníka
Zdroj: Škoda

Na sociálnych sieťach zverejnila automobilka video prezrádzajúce viac o modernizácii typu Superb. V rýchlom slede na ňom možno vidieť mnohé detaily, pričom hlavnú rolu hrajú opäť inteligentnejšie diódové svetlá. Okrem nich je na záberoch aj podpis Škoda nahrádzajúci logo značky na veku batožinového priestoru či mohutnejšiu masku chladiča zasahujúcu viac do nárazníka.

Najzaujímavejšou súčasťou spotu sú detaily zachytávajúce verziu Scout. O nej sa špekulovalo už pri druhej generácii vozidla, no automobilka nakoniec tento model neponúkla a jeho absenciu suplovala len doplnkami určenými pre horšie cesty. Vyberie sa typ Superb po súčasnom facelifte aj do terénu? To bude závisieť od toho, ako sa zmení svetlá výška. A či vôbec. Stratégia značky tu nie je jednotná: kým skautská Octavia je vyššia než klasika, pri SUV Karoq a Kodiaq ide najmä o dizajnový balík.

Skautská verzia nebude jedinou novinkou v modelovom rade
Skautská verzia nebude jedinou novinkou v modelovom rade
Zdroj: Škoda

Z bodykitu zachytáva video akurát časť predného nárazníka, ktorý bude mať v prípade nového vyhotovenia strieborný nadstavec s tromi centrálnymi výrezmi. Obdobní motív očakávame aj vzadu. Úpravy sa asi dotknú blatníkov i prahov a neobídu ani interiér. Superb Scout by mal mať pohon 4x4 štandardne, pričom ponúkne najmä výkonnejšie pohonné jednotky.

Na ďalšie detaily o terénne orientovanej verzii aj omladenej vlajkovej lodi českej automobilky ako takej nebudeme dlho čakať. Debut inovovaného typu Superb sa odohrá po boku už spomínaného elektromobilu 23. mája a pri odhaľovaní dvojice českých noviniek nebudeme chýbať ani my. Prostredníctvom siete Instagram z neho ponúkneme živý prenos.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia