Škoda Scala Monte Carlo.

Novinky Škoda Scala prichádza vo vyhotovení Monte Carlo: Kompaktu dáva športový imidž

Foto: Škoda

3.9. 6:47 Nový variant nebude fixovaný na konkrétne pohonné jednotky. Prináša predné spojlery, nadstavce prahov, viaceré čierne detaily a špecifické kolesá, ale aj anatomické sedadlá či perforovanou kožou potiahnutý volant.

Pár týždňov dozadu Škoda ohlásila, že počas frankfurtského autosalóna odhalí dve autá nesúce podpis Monte Carlo. Označenie centra monackého kniežactva má dostať kompaktný typ Scala i príbuzné mestské SUV Kamiq. S druhým menovaným sme nedávno absolvovali pilotné kilometre, kým hatchback sme už stihli otestovať. Na trh totiž prišiel skôr. Týkať sa to asi bude aj nového dynamicky štylizovaného variantu, ktorý debutoval už pred dôležitou jesennou výstavou.

Scala prichádza vo vyhotovení Monte Carlo s charakteristickým červeným lakom, ktorý dopĺňajú čierne detaily. Tmavú farbu si okrem rámu masky chladiča obliekli aj spätné zrkadlá a písmená na piatych dverách. To isté platí pre spodný lem bočných okien. Čierny lak nesú dva decentné spojlery po stranách predného nárazníka, rovnako ako nadstavce prahov.

Viaceré prvky na karosérii sú odeté do čierneho laku, vrátane spojlerov.
Viaceré prvky na karosérii sú odeté do čierneho laku, vrátane spojlerov.
Zdroj: Škoda

Mladá Boleslav v minulosti označovala takéto verzie štítkom na A-stĺpikoch, odteraz však bude používať nové logo umiestnené na predných blatníkoch. Samozrejmou súčasťou balíka sú disky kolies s typickým dizajnom známym z modelov Sportline. Štandardne majú priemer sedemnásť palcov, za príplatok sú k dispozícii osemnástky. Kompaktu to v spojení s ostatnými prvkami dáva športový imidž.

V tematike pokračuje interiér vybavený štandardne čiernym stropom, kovovými pedálmi, anatomickými sedadlami či volantom so splošteným vencom, ktorý je potiahnutý perforovanou kožou. Aj v prípade sedadiel prešlo čalúnenie zmenami. Kombinuje čierno-červený textil s koženými detailmi imitujúcimi štruktúru karbónu, pričom prešívanie má bielu a červenú farbu. Do schémy sú zapojené aj akcenty na palubnej doske či dverách.

Súčasťou nového vyhotovenia sú aj úpravy interiéru hatchbacku.
Súčasťou nového vyhotovenia sú aj úpravy interiéru hatchbacku.
Zdroj: Škoda

V prípade hatchbacku Scala nebude variant Monte Carlo fixovaný na konkrétne pohonné jednotky, k dispozícii má byť kompletná paleta motorov. Okrem spomínaných prvkov prináša toto vyhotovenie štandardne aj panoramatickú strechu, tmavé sklá v zadnej časti a plne diódové koncové svetlá. Nový model príde do predaja v poslednom kvartáli tohto roka, k cenám sa zatiaľ Škoda nevyjadrila.

Video

Diskusia