Rapid dostane inovovanú verziu s prednou časťou evokujúcou typ Scala.

Novinky Škoda Rapid sa do dôchodku nechystá: Česi liftback zmodernizujú a má sa ďalej predávať

Foto: Škoda

11.10. 7:00 Omladený variant pripomína prednou časťou svojho nástupcu. Mladá Boleslav by ho mala ukázať verejnosti koncom roka v Rusku, kde sa bude aj vyrábať.

Medzeru medzi populárnymi českými produktmi menom Fabia a Octavia vyplnila automobilka v roku 2012 typom, ktorý znovuzrodil označenie Rapid. Koncom minulého roka ho však nahradil modernejší kompakt Scala. Jeho predchodca sa napriek tomu do dôchodku prekvapujúco nechystá, čo dokumentuje skica jeho omladenej verzie.

Dizajnový náčrt ukazuje liftback s prednou časťou, ktorá nápadne pripomína práve svojho nástupcu. Naoko rovnaké tvary majú svetlomety, maska chladiča i nárazníka. Budú však nepochybne mierne prispôsobené, nakoľko Škoda Rapid je trochu užšia. Základná konštrukcia sa nezmení. Naznačuje to hrana kapoty a jej zakončenie pred A-stĺpikom, ktoré je rovnaké ako doteraz.

Rapid dostane inovovanú verziu s prednou časťou evokujúcou typ Scala.
Rapid dostane inovovanú verziu s prednou časťou evokujúcou typ Scala.
Zdroj: Škoda

Zatiaľ jediný oficiálny materiál týkajúci sa faceliftu tohto vozidla neukazuje nič zo zadných partií časti, ktoré asi prejdú len decentnou retušou. Ani v interiéri pravdepodobne netreba čakať revolúciu. Základom auta iste zostane platforma A05+ a pod kapotou by sa malo objaviť duo benzínových motorov. Na výber asi bude atmosférický štvorvalec 1.6 MPI a prepĺňaná alternatíva 1.4 TSI.

Rapid sa má ďalej predávať na vybraných trhoch. Inovovaný variant by mala Mladá Boleslav ukázať verejnosti koncom roka v Rusku, kde sa má aj vyrábať. Tak ako doteraz bude schádzať z pásov fabriky v Kaluge. Najväčšia krajina sveta by mala patriť k hlavným odbytiskám liftbacku, dostať sa ale môže aj do Indie. V slovenských obchodov sa tento typ neukáže.

Diskusia  ()

Video

Diskusia