Druhé SUV-kupé značky Škoda bude opäť ponúknuté len pre čínsky trh.

Novinky Škoda po prvýkrát odhaľuje dizajn nového SUV-kupé Kamiq GT. V čom je špecifické?

Foto: Škoda

23.10. 13:30 Dôležitosť a potenciál čínskeho trhu si uvedomujú takmer všetky európske automobilky. To je práve dôvod, prečo bude aj druhé SUV-kupé značky Škoda opäť ponúknuté len pre tento trh.

Model Kamiq GT nie je veľkým prekvapením, pretože Škoda naznačila jeho koncept už v štúdii Vision GT, ktorý oficiálne predstavila v júni v Šen-čene.  Štúdia Vision GT sa nakoniec stala predlohou dizajnu celého vozidla. Spoločne ju navrhli dizajnéri spoločnosti SAIC Škoda v Číne a tím Škoda Design v Českej republike.

Označenie SUV-kupé nie je celkom na mieste, pretože strecha sa zvažuje smerom dozadu len mierne.
Označenie SUV-kupé nie je celkom na mieste, pretože strecha sa zvažuje smerom dozadu len mierne.
Zdroj: Škoda

Z dostupných skíc exteriéru vozidla je športový vzhľad Škody Kamiq GT zrejmý, no označenie ako SUV-kupé je pomerne odvážne. Strecha sa totiž smerom dozadu zvažuje len ľahko a plynulo prechádza do zadného spoileru. Oproti iným vozidlám tejto kategórie, ktoré majú nápadne klesajúcu strechu, tak pôsobí Kamiq GT viac ako klasické SUV.

Odlišný charakter od európskej verzie Kamiq dávajú vozidlu upravené svetlá, strešný spojler, delený koncový stĺpik a iná predná časť, ktorá sa ale nápadne podobá na model Scala. Čína je jedným z najdôležitejších trhov značky Škoda a tak bude jedinou krajinou, v ktorej česká automobilka ponúkne päť modelov kategórie SUV. Svetová premiéra modelu sa bude konať v Číne, 4. novembra v Tchien-tine.

Diskusia  ()

Video

Diskusia