Do portfólia automobilky Škoda nedávno pribudol prvý elektromobil, významnej role sa zhostila akumulátorová verzia hatchbacku Citigo. Tá však slúži len ako ochutnávka. Česká značka plánuje do segmentu naplno vstúpiť prostredníctvom elektrického SUV-kupé, ktoré už naznačila dvojicou konceptov. Momentálne prezradila jeho meno.

Dôležitú novinku v roku 2017 predznamenala štúdia Vision E, vlani jej dal o niečo reálnejšiu podobu prototyp Vision iV. Sériové označenie však bude iné. Mladá Boleslav sa chce držať aktuálnej šablóny, na konci teda nemôže chýbať písmeno Q. No namiesto litery K sa názov bude začínať Éčkom symbolizujúcim pohon na batérie.

Označenie sériového elektromobilu poznáme, dátum premiéry zatiaľ nie.
Označenie sériového elektromobilu poznáme, dátum premiéry zatiaľ nie.
Zdroj: Škoda

Celý názov elektromobilu znie Enyaq. V tlačovej správe sa výrobca odvoláva na írske meno Enya znamenajúce zdroj života. Okrem toho Škoda potvrdzuje použitie očakávanej platformy MEB. Vzhľadom na načasovanie publikovania týchto informácií je namieste otázka, kedy Česi očakávané SUV-kupé odhalia. Spoznáme ho už na ženevskom autosalóne? Nie je to vylúčené, na rovnakom mieste v minulom roku debutoval koncept. Viac sa asi dozvieme počas najbližších týždňov.