Škoda Enyaq iV.

Novinky Škoda prezradila dátum premiéry modelu Enyaq iV: Na české elektrické SUV nebudeme dlho čakať

Foto: Škoda

22.7. 13:50 Mladá Boleslav do tlačovej správy zahrnula niektoré technické údaje, ohlásenie debutu sprevádza obrázok zachytávajúci siluetu elektromobily.

V rámci koncernu Volkswagen sa schyľuje k elektrickej ofenzíve. Prvé lastovičky poháňané batériami už nemecký gigant predstavil, v najbližších rokoch sa ich počet výrazne zvýši. Na spadnutie je okrem iného aj očakávané SUV značky Škoda. Automobilka dnes zverejnila dátum premiéry modelu, ktorý sa bude volať Enyaq iV.

Na dôležité české vozidlo nebudeme dlho čakať. Mladá Boleslav prezradila, že ho odhalí 1. septembra na pražskej pôde. Do tlačovej správy okrem toho zahrnula niektoré technické údaje. Nič nové sme sa však nedozvedeli, mnohé podrobnosti nám totiž výrobca prezradil počas exkluzívnej jazdy. Vrátane detailných parametrov jednotlivých verzií pohonu.

Ohlásenie debutu sprevádza obrázok zachytávajúci siluetu elektromobilu, aj tú sme už ale mohli vidieť pred niekoľkými mesiacmi. Presný dizajn zatiaľ Škoda skrýva. No keďže sme sériový produkt už mohli vidieť bez maskovania, vieme potvrdiť presnosť vizualizácií vytvorených pre našich nemeckých kolegov. Enyaq už teda veľa tajomstiev nemá. Napriek tomu stále nemožno vylúčiť, že počas svojho odhalenia ešte niečím prekvapí.

Diskusia  ()

Video

Diskusia