Na webe Motor1.com sa celkom prekvapivo objavila nenápadná informácia o štvrtej generácii vlajkovej lode českej automobilky. Dizajnová skica ukazuje, ktoré zásadné dizajnové prvky novinka dostane do vienka.  Základným rysom vzhľadu vozidla bude tzv. "Škoda Powerdome", teda súhra klenutej kapoty s niekoľkými výraznými prelismi s plasticky vystupujúcou čelnou maskou.

Základné dizajnové prvky budúcej generácie Škody Superb.
Zdroj: Škoda

Mladá Boleslav sa aj naďalej bude držať dizajnového jazyka "Crystalline", čo znamená, že nový Superb budú zdobiť viaceré ostré hrany zjemnené menej výraznými plynulými líniami. Už tradičným elementom bude C-čková grafika koncových LED svetlometov, zdá sa však, že bude opäť o niečo viac natiahnutá v horizontálnom smere, čo opticky rozšíri zadnú časť českej limuzíny.

Škoda Superb štvrtej generácie dostane aj typickú líniu okien, ktorá sa v rámci zadných dverí výraznejšie zdvíha a zasahuje až za ne. Škodovka zároveň utvrdila fanúšikov modelu, že aj nástupca aktuálnej verzie bude stále za svoju top prioritu považovať bohatý vnútorný priestor a rozmerný kufor. Novinka by na trh mala doraziť v roku 2023.