Po Volkswagene ID.3 a Cupre Born by mali svoj kompaktný elektromobil na platforme MEB postaviť aj v Českej republike. A bude to skôr, než by mnohí predpokladali. Podľa informácií Auto Bildu by sa premiéra novinky mohla odohrať už v roku 2022. O dizajne či parametroch sa nič nevie, no zákulisné šumy silnejú, preto už naši grafici dokázali zostaviť realistickú vizualizáciu novinky z Mladej Boleslavi.

Vizualizácia grafikov Auto Bildu - Takto by mala vyzerať kompaktná elektrická Škoda postavená na platforme MEB.
Zdroj: Auto Bild

Pri kompaktnej elektrickej škodovke možno rátať s rozmermi podobnými modelu ID.3. Dĺžka by sa mala pohybovať okolo hranice 4,3 metra, rázvor zasa okolo 2,77 metra. Dá sa očakávať, že vozidlo bude dosahovať hmotnosť približne 1,8 tony. Zatiaľ nie je jasné, aký batožinový priestor na tejto platforme Škoda vyčaruje. Volkswagen ponúka 385 litrov, no bolo by dobré ak by ho český kompakt kapacitou predčil a pozrel sa aspoň za hranicu 400 litrov.

O českej variácii ID.3 sa hovorí ako o cenovo dostupnejšej alternatíve orientovanej na pomer cena/výkon. Dizajn vozidla bude za príplatok vylepšovať diódová trubica pretínajúca čelnú masku, ktorá bude spájať predné full-LED reflektory. Vzadu sa očakávajú svetlá s tradičným podpisom v tvare písmena “C”.

Pokiaľ ide o techniku v útrobách, Škoda bude vychádzať striktne z modelu ID.3. To sa pretaví do pohonu zadných kolies a dvoch výkonnostných verzií ladených približne na 110 kW a 150 kW. Hovorí sa však aj o štvorkolke s výkonom 220 kW, ktorá by mala na stovku akcelerovať za necelých šesť sekúnd. Práve tento elektrický hot-hatch by mohol dostať aj logo “RS”.

Vizualizácia grafikov Auto Bildu - Takto by mala vyzerať kompaktná elektrická Škoda postavená na platforme MEB.
Zdroj: Auto Bild

Energiu budú jednotlivé varianty čerpať z batérií s kapacitou 58 kWh resp. 77 kWh. Je možné, že v predaji časom uvidíme aj cenovo orientované prevedenie s menšou kapacitou akumulátora. Český kompakt by mal základnou cenou podliezať hranicu 30 000 eur.