ikona

Novinky Škoda Octavia: Športový vzhľad pre bežné verzie

Foto: Škoda

27.3. 12:18 Česi dali svojmu bestselleru balík, ktorý prináša jemne upravený bodykit s čiernymi prvkami či nové disky kolies.

Mladá Boleslav sa počas ostatných rokov koncentrovala najmä na SUV, z hľadiska výrobných čísel však pre ňu stále zostáva veľmi dôležitá aj Octavia. Život jej aktuálnej generácie sa aktuálne chýli k svojmu koncu. Česká automobilka sa ju preto rozhodla zatraktívniť a prináša nový balík Dynamic+. Vzhľadom na jeho špecifiká by však mohol pokojne niesť aj označenie Sportline.

Škoda uvádza pre svoj bestseller balík Dynamic+
Škoda uvádza pre svoj bestseller balík Dynamic+
Zdroj: Škoda

Nositeľov spomínaného názvu nepripomína len červený lak karosérie liftbacku, ale tiež dizajn dvojfarebných diskov kolies Vega s priemerom 18 palcov. Tie sú za príplatok. V ponuke sú aj ďalšie rovnako veľké ráfiky, ale tiež pár 17-palcových modelov v striebornom alebo čiernom finiši.

Tmavé tóny vyznávajú aj zadné sklá spolu s ich rámom, vonkajšie spätné zrkadlá, rám masky chladiča či decentný predný spojler. Vzadu sa objavil centrálny dielec nárazníka s tvarmi imitujúcimi výfukové koncovky, v prípade liftbacku aj decentná lišta na piatych dverách.

Súčasťou základného vybavenia sú športové sedadlá
Súčasťou základného vybavenia sú športové sedadlá
Zdroj: Škoda

V interiéri dostali vpredu šancu anatomicky tvarované sedadlá s integrovanými hlavovými opierkami, okrem toho došlo k zmene volantu za kúsok s hrubším zospodu splošteným vencom. Samozrejmosťou je špecifické textilné čalúnenie, vrátane čierneho stropu.

Škoda uvádza, že balík Dynamic+ bude dostupný pri väčšine dostupných motorov a oboch karosériách. Prináša teda športový vzhľad aj pre bežné verzie tohto bestselleru. Česká automobilka zatiaľ nešpecifikovala cenu novinky a nepoznáme ani dátum štartu predaja.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia