Počas minulého týždňa zverejnila Škoda ceny trojice elektrifikovaných odrôd typu Octavia, medzi ktorými bol aj výkonný plug-in hybrid RS iV. Po niekoľkých dňoch portfólio opäť rozširuje. Do predaja ide klasická verzia “eresky”, ktorá nemá nabíjateľné vnútornosti. Rovnako začínajú od dnes díleri prijímať objednávky na vyhotovenie Scout dostupné nateraz s jediným pohonom.

Ako sa očakávalo, športový model s benzínovým motorom 2.0 TSI stojí výrazne menej než elektrifikovaný exemplár. Liftback vybavený manuálnou prevodovkou sa začína predávať za 31 560 eur. Rozdiel teda dosahuje bezmála 6-tisíc, čo sa opakuje pri kombi nesúcom cenovku 32 510 eur.

Octavia RS je sériovo vybavená Bi-LED Matrix svetlometmi, ráfikmi s priemerom 18 palcov, virtuálnym kokpitom, dvojzónovou klimatizáciou, bezkľúčovým rozhraním či multimediálnym systémom s 10-palcovou obrazovkou a navigáciou. Priplatiť si možno za devätnástky, adaptívny podvozok, sedadlá potiahnuté Alcantarou, parkovaciu kameru i viacero ďalších prvkov.

Octavia Scout bude nateraz v ponuke s jediným pohonom.
Octavia Scout bude nateraz v ponuke s jediným pohonom.
Zdroj: Škoda

Terénne štylizovaný variant montovaný len ako kombi prekvapil pri svojom júnovom debute tým, že na rozdiel od predchodcov už pri ňom nebude pohon všetkých kolies povinný. V úvodnej palete však verzie bez systému 4x4 nenájdete. Škoda totiž začína predávať Scout len so špičkovým agregátom 2.0 TDI dosahujúcim výkon 147 kW (200 k), ktorý poháňa obe nápravy cez sedemstupňovú prevodovku DSG.

Za tento model zaplatia slovenskí zákazníci najmenej 35 780 eur. Rovnako ako v prípade verzie RS je štandardné vybavenie pomerne bohaté, okrem spomínanej techniky zahŕňa 18-palcové kolesá, plne diódové svetlomety, parkovacie senzory na oboch koncoch karosérie, bezkľúčový systém, digitálnu prístrojovku, dvojzónovú klímu či 10-palcový infotainment s navigačným systémom. Aj v tomto prípade je k dispozícii viacero príplatkových možností.