Škoda Kamiq GT.

Novinky Škoda Kamiq GT je oficiálne na svete: Tvarom karosérie asi niektorých fanúšikov sklame

Foto: Škoda

7.11. 11:14 Strecha dynamickejšie štylizovaného modelu klesá len mierne, pred atraktívnejšou líniou dostal prednosť priestor na zadných sedadlách.

Trendoví zástupcovia kategórie SUV-kupé letia aj na ohromne významnom čínskom trhu. Na ich popularitu zareagovala aj Škoda, ktorá výhradne pre tamojších zákazníkov pripravila model Kodiaq GT. Už dávnejšie naznačila formou konceptu plány na uvedenie menšieho vozidla s rovnakým prívlastkom. Automobil nesúci označenie Kamiq GT je teraz oficiálne na svete, debutoval na výstave v Tchien-tine.

Škoda rozširuje svoje športovo-úžitkové portfólio v Číne.
Škoda rozširuje svoje športovo-úžitkové portfólio v Číne.
Zdroj: Škoda

O príprave takéhoto modelu sa hovorí dlhšie, Mladá Boleslav ju pôvodne potvrdila zverejnením skice štúdie Vision GT už v apríli. Kompletne ju odhalila začiatkom júna. V auguste unikli na internet fotky sériovej verzie, októbrové publikovanie jej náčrtov bolo preto viac-menej formalitou. Rovnako ako samotná premiéra.

Kamiq predávaný na čínskom trhu nemá s európskym nositeľom rovnakého mena prakticky nič spoločné a pre „gé-téčko“ to bude platiť taktiež. Nová verzia sa od štandardu odlišuje vo viacerých smeroch. Má sedemnásťpalcové kolesá a výrazne prepracované svetlá i nárazníky, dizajnéri sa vozidlu snažili dať dynamickejší nádych. Neprehliadnuteľným prvkom je kovový akcent na koncovom stĺpiku.

Česká novinka si označenie SUV-kupé veľmi nezaslúži.
Česká novinka si označenie SUV-kupé veľmi nezaslúži.
Zdroj: Škoda

Športovejšiu fazónu sa snaží vytvárať aj klesanie strechy zakončenej veľkým spojlerom. Tá však nakoniec padá smerom dozadu len veľmi decentne, tvarom karosérie asi tento model niektorých fanúšikov sklame. Označiť ho za člena skupiny SUV-kupé je podľa nás trochu prehnané.

Pred atraktívnejšou strešnou líniou dostal evidentne prednosť priestor na zadných sedadlách, pričom vďaka tomuto riešeniu nemal výraznejšie utrpieť ani objem kufra. Vo vnútri sú štandardne športové predné sedadlá. Interiér nemal okrem toho prejsť žiadnymi zásadnejšími zmenami, špecifiká sa týkajú najmä materiálov. V predstavenej forme kabínu oživujú červené pásy a štítok GT na palubnej doske.

Od európskej verzie sa Kamiq GT odlišuje interiérom i technikou.
Od európskej verzie sa Kamiq GT odlišuje interiérom i technikou.
Zdroj: Škoda

O technickej stránke neprezradila česká automobilka nič, no pravdepodobne bude zhodná s klasickým typom Kamiq pre Čínu. Znamenalo by to použitie starej platformy PQ34 i prítomnosť 1,5-litrového atmosférického benzínu alebo prepĺňaného motora s objemom 1,2 litra. Zákazníci by mali dostať na výber manuálnu i samočinnú prevodovku. Dátum štartu predaja nie je známy, rovnako ani cena vozidla.

Diskusia  ()

Video

Diskusia