Takto si omladenú Škodu Kodiaq predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu.

Novinky Škoda už chystá nový Kodiaq: Nástupca bestselleru má priniesť revolúciu hlavne pod kapotou

Foto: Auto Bild

17.5. 12:00 Škodu Kodiaq veľa ľudí ešte stále vníma ako relatívne nový model, pravdou však je, že sa už schyľuje k jeho modernizácii. Tá by mala priniesť decentnú zmenu vzhľadu a veľké novinky pod kapotou.

Kodiaq je vydarený model, ktorý sa už od svojho pcíchodu na trh predáva ako teplé rožky.  Bestseller však už potrebuje modernizáciu, najmä, ak ho porovnáte napríklad s najnovšou Octaviou, sú rozdiely viac než jasné. Podľa prvých informácií nemeckého Auto Bildu by sme omladený Kodiaq mali spoznať ešte do konca tohto roka. Čo prinesie?

Takto si omladenú Škodu Kodiaq predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu.
Takto si omladenú Škodu Kodiaq predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu.
Zdroj: Auto Bild

Nikto z novinárov ešte modernizovaný Kodiaq nevidel, no z vizuálneho hľadiska sa rodinné SUV Škody ani pri modernizácii výraznejšie nezmení. Spoznať sa podľa zistení Auto Bildu bude dať podľa väčšej čelnej masky s odlišným dizajnom či mierne upraveným predným nárazníkom. Veľkou výhodou faceliftu by mala byť prítomnosť aktívnych LED-matrix svetlometov, ktoré dnes už má napríklad aj Octavia.

O zmenách v interiéri zatiaľ vieme pramálo. Vzhľadom na trend nastavený novou Octaviou by sa tu dala očakávať revolúcia, no nie je pravdepodobná. Zdá sa, že Kodiaq by mal dostať modernejší infotainment MIB3. Rovnakým modernizačným procesom nedávno prešiel i Superb či Passat a tie sa v kabíne razantne nezmenili. Už dnes je však jasné, že Kodiaq ponúkne aj špičkové vyhotovenie Laurin & Klement. Mladá Boleslav to naznačila pri uvedení Octavie.

Anketa
Potrebuje už podľa vás Kodiaq modernizáciu?
  • 85%
  • 15%

Revolúcia sa potenciálne môže odohrať najmä pod kapotou. Rôzne automobilové šumy naznačujú, že s Kodiaqom RS sa síce nebudeme musieť rozlúčiť, no miesto dieselovej lokomotívy ho bude poháňať elektrifikovaný rýchlik - plug-in hybrid inšpirovaný Passatom GTE. Hybridný pohon by pre omladený Kodiaq celkovo mal byť silnou agendou, dá sa tu očakávať aj nasedenie mild-hybridných agregátov. Novinku by sme podľa nemeckého Auto Bildu mali spoznať ešte pred koncom tohto roka.

Zdrojom zákulisných informácií je video našich nemeckých kolegov:

Video

Diskusia