Prvá fotka sériového modelu zachytáva jeho delené predné svetlá

Novinky Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Foto: Škoda

16.1. 10:55 Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Škoda chce pokračovať v rozširovaní svojej športovo-úžitkovej rodiny. V najbližšom čase sa pohne smerom nadol. Plánuje predstaviť produkt menší než Karoq, ktorý zasa veľkosťou i cenou podlieza sedemmiestny Kodiaq. Čo-to už o chystanom benjamínovi vieme. Teraz k nemu firma vydala prvý oficiálny materiál a ohlasuje blížiacu sa premiéru.

Prvá fotka sériového modelu zachytáva jeho delené predné svetlá
Prvá fotka sériového modelu zachytáva jeho delené predné svetlá
Zdroj: Škoda

Mladá Boleslav avizuje malé SUV prostredníctvom fotografie zachytávajúcej rozdelené LED svetlomety. Nejde o žiadne prekvapenie, ich prítomnosť už vlani načrtol koncept Vision X predznamenávajúci novinku. Od neho by sa sériový automobil nemal dizajnovo výrazne vzdialiť. Samozrejme, so zapustenými kľučkami dverí a početnými vyšperkovanými detailmi rátať netreba. No ako ukazuje video sprevádzajúce pilotný obrázok, dynamické smerovky sa dostanú do finále.

Zo štúdie merajúcej 4 255 mm má pripravovaná Škoda vychádzať aj proporčne. Bude teda asi o niečo dlhšia než Volkswagen T-Cross, ktorý sa stane jej blízkym príbuzným. Ďalším členom koncernovej partie bude Seat Arona. Trojica sa podelí nielen o platformu MQB A0, ale tiež väčšinu pohonných jednotiek a množstvo technológií. Žiadne zásadné inovácie nečakáme.

Môže teda najmenšie české SUV niečím prekvapiť? Ani nie, otáznik v podstate zostáva visieť najmä nad jeho označením. Dlhý čas bolo označované ako Polar. No aktuálne razí Škoda odlišné mená než v dobách typu Yeti a zatiaľ najreálnejšie vyzerá byť názov Kosmiq. Na jeho potvrdenie alebo vyvrátenie si ešte musíme počkať, premiéra sa odohrá na ženevskom autosalóne.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia