Skladačka za milióny

Novinky Skladačka za milióny

29.6. 2018 11:00 Pokiaľ si pamätáte na nedávny nález kontajnera s množstvom vzácnych originálnych dielov, možno vás neprekvapí fakt, že na rovnakom mieste a v rovnakej zbierke sa našlo niečo ešte vzácnejšie.

Mimoriadne vzácne.

 
Skladačka za milióny
 Diely z Ferrari 250 GTO, autor: Coys

Predstava, že niekto nájde diely potrebné na postavenie takmer kompletného Ferrari 250 GTO z roku 1962 je asi tak reálna ako stretnutie mimozemšťanov. Evidentne ale naozaj nič nie je nemožné. Iba niekoľko dní po náleze vzácneho kontajnera sa objavili jednotlivé diely ako napríklad kompletný motor Ferrari Tipo 128S V12, trubkový rám, časti karosérie, kolesá, chladiaca sústava, podvozok, brzdy a niekoľko ďalších dielov, ktoré evidentne patria modelu 250 GTO (sériové číslo 4105GT).

 
Skladačka za milióny
 Pôvodná zbierka náhradných dielov, ktoré budú k dispozícii počas rovnakej dražby v paláci Bleinheim, autor: Coys

Tieto komponenty sa nachádzali v inom kontajneri umiestnenom na inom mieste, avšak patriace rovnakému pôvodnému majiteľovi. Vzhľadom na to, že ceny Ferrari 250 GTO sa pohybujú severne od hodnoty 60 000 000 eur, aukčná sieň Coys, ktorá bude tieto diely dražiť už túto sobotu očakáva obrovský záujem. Predsa len možnosť postaviť si vlastné Ferrari 250 GTO podľa svojich predstáv (vzhľadom na chýbajúce diely a neexistujúcu celkovú špecifikáciu vozidla) neprichádza každý deň.Už len tí mimozemšťania nám chýbaju...

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia