ikona

Novinky Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Foto: Instagram

25.3. 13:45 Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Uprostred minulého roka predstavilo BMW v poradí štvrtú generáciu typu X5, ktorá odštartovala éru nadrozmerných ľadviniek. SUV debutovalo rovno aj vo výkonnej verzii M50d. Tá je aktuálne špičkou ponuky a my sme už mali možnosť si ju vyskúšať. Svoju pozíciu si však tento model neudrží dlho. Už čoskoro dorazí osemvalcový variant a aktuálne sa predvádza na prvých fotografiách.

Prostredníctvom sociálnej siete Instagram sa na svetlo sveta dostalo viacero záberov, ktoré evidentne vznikli v továrni bavorskej automobilky. Jeden zachytáva modrý exemplár BMW X5 M. Vidieť na ňom ostré tvary predného nárazníka i čierne mnoholúčové disky kolies, pravdepodobne ide o rozmer 22 palcov. V priestore pod otvorenou kapotou sa črtá kryt motora označený písmenom M.

Identitu pohonnej jednotky síce nemáme oficiálne potvrdenú, ale reálna možnosť je prakticky jediná. Srdcom výkonného SUV by mala byť najnovšia evolúcia dvakrát prepĺňaného osemvalca so zdvihovým objemom 4,4 litra. Podľa zákulisných zdrojov pôjde o rovnakú verziu, aká poháňa aj model M5. Znamená to maximálny výkon na úrovni 441 kW (600 k).

Spomínaný sedan ponúkajú Bavori aj v drsnejšej verzii s prívlastkom Competition, ktorá má ešte ďalších 25 koní navyše. Rovnako na tom asi bude aj BMW X5. Medzi uniknutými fotkami sa totiž objavilo aj vozidlo s výraznou červenou farbou, ktorého štítok hovorí jasnou rečou. Zábery okrem toho zachytávajú aj časť zadného nárazníka s difúzorom a štvoricou výfukových koncoviek.

Medzi fotografiami nechýba ani interiér, ktorému v predstavenej forme kraľuje červená koža doplnená karbónovými obkladmi. Medzi špecifiká možno zaradiť grafiku prístrojov, volič prevodovky, červené štartovacie tlačidlo či extra ovládače na volante veliace jazdným režimom.

Z publikovaných materiálov to vyzerá, že silné BMW X5 M je pripravené na svetovú premiéru. Jej dátum však zatiaľ automobilka nespresnila. Pokojne sa môže odohrať už v najbližších týždňoch na pôde autosalóne v New Yorku, no čakanie môže trvať aj podstatne dlhšie. To ukáže až čas. Už teraz je pritom jasné, že na rovnakej technike vznikne časom aj športová verzia príbuzného typu X6.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia