Tuner zatiaľ neprezradil, na koľko si svoje úpravy cení.

Novinky Shelby GT500 je najsilnejší Ford histórie: Hennessey mu aj tak dáva stovky koní navyše

Foto: Hennessey Performance

2.9. 15:24 Známy úpravca z Texasu ponúka tri verzie svalnatého kupé, v prípade toho špičkového dosahuje 5,2-litrový agregát aj vďaka dvom turbodúchadlám maximálny výkon až 895 kW (1 217 k).

Už onedlho príde do predaja nová generácie legendy menom Shelby GT500. Je to najsilnejší Ford histórie, na jeho kompresorom plnený osemvalec s maximálnym výkonom 567 kW (771 k) nestačí dokonca ani čistokrvný superšport GT. Svojou dynamikou preto Mustang určite nesklame. Napriek tomu neušiel pozornosti tunera Hennessey Performance, ktorý mu aj tak dáva stovky koní navyše.

Extrémnu verziu americkej ikony plánuje spoločnosť z Texasu ponúkať v troch rôznych verziách nesúcich prívlastok Venom, čo v preklade znamená jed. Balíky sa týkajú najmä technickej stránky. Navonok sa nemení takmer nič, pribúdajú akurát podpisy úpravcu. Tie sa majú nachádzať aj v interiéri. Ako uvádza známa firma, zdobiť majú opierky hláv či plaketu na palubnej doske.

Na novú generáciu verzie GT500 si už stihli posvietiť v Texase.
Na novú generáciu verzie GT500 si už stihli posvietiť v Texase.
Zdroj: Hennessey Performance

Najslabšie vyhotovenie modelu GT500 z dielne Hennessey sa volá Venom 850, čím prezrádza svoj výkon v imperiálnych konských silách. V prepočte do metrickej sústavy ide o 634 kW (862 k). Krútiaci moment dosahuje vrchol 982 Nm, pričom na dosiahnutie týchto čísel použil špecialista väčší kompresor, priepustnejší sací systém, ladené výfukové zvody i lepšie katalyzátory. Výmena dát v riadiacej jednotke je samozrejmosťou.

Pre tento model ponúka tuner záruku na 3 roky/36-tisíc míľ (zhruba 58-tisíc km), pri vyšších dvoch stupňoch už je len tretinová. Zmeny sú totiž extrémnejšie. Prostredné naladenie svalnatého kupé Shelby je označené číslovkou 1 000 a v jeho prípade dokáže 5,2-litrový agregát vyprodukovať parametre 746 kW (1 014 k) a 1 151 Nm. Okrem už spomínaných zásahov je tu na stole aj silnejší palivový systém, lepší medzichladič stlačeného vzduchu či posilnená prevodovka.

Tuner zatiaľ neprezradil, na koľko si svoje úpravy cení.
Tuner zatiaľ neprezradil, na koľko si svoje úpravy cení.
Zdroj: Hennessey Performance

Úplným vrcholom je variant Venom 1 200. Špičkový balík obsahuje popri už spomínaných prvkoch navyše odolnejšie piesty a ojnice, ale taktiež výmenu kompresora za dvojicu turbodúchadiel. Mustang GT500 s takouto technikou dosahuje hodnoty až 895 kW (1 217 k) a 1 354 Nm. Hennessey si za tuning nepochybne vypýta slušný balík, ale zatiaľ ceny nezverejnil.

Diskusia  ()

Video

Diskusia