V automobilovom svete spôsobila Tesla Model S slušný rozruch, spojila totiž čisto elektrický pohon s úžasnými parametrami, príťažlivým dizajnom a tiež veľkým praktickým rozmerom. Viacerí ľudia sa napriek tomu začali snažiť o zlepšenie poslednej menovanej vlastnosti. Padlo rozhodnutie, že americký liftback prerobia na kombi. Do projektu sa pritom nezávisle na sebe pustili dve spoločnosti.

Po britskej firme postavil kombi Tesla aj holandský súper
Zdroj: RemetzCar

Svoje plány ako prvá zverejnila holandská firma RemetzCar. V čase jej novembrového vyhlásenia však bol britský súper Qwest Norfolk ďalej, už pred koncom roka ukázal výsledok. K pilotnému záberu neskôr pridal ďalšie fotografie kombíka. Ten ktovieakú chválu nezožal, nakoľko maximalizácia batožinového priestoru vyústila v hranaté stvárnenie strechy neladiace s elegantnými líniami auta.

Vo finále je teraz aj konkurencia. Holanďanom síce práca trvala o niekoľko mesiacov dlhšie, ale nakoniec boli esteticky úspešnejší. Zelený exemplár elektromobilu s prívlastkom Shooting Brake prešiel podstatne vydarenejšou konverziou karosérie. Jeho strecha aspoň naoko výrazne klesá, zakončuje ju mohutný spojler prechádzajúci do stĺpikov a plechové plochy rozbíja rozšírený pochrómovaný pás. Obdobný prvok lemuje aj presklený strešný panel. Všetko vyzerá harmonicky, k čomu prispieva aj zadné okno s väčším sklonom než v prípade projektu z Británie.

Ak sa nájdu záujemcovia, v pláne je výroba 20 exemplárov
Zdroj: RemetzCar

Elektrické kombi pôsobí na fotografiách profesionálne spracované, akoby vyšlo priamo z Tesla Motors. Namiesto loga kalifornskej firmy ho však zdobia symboly RemetzCar. Cestu si našli aj do kabíny, akurát volant si ponechal pôvodný štítok. Interiér disponuje špecifickým koženým čalúnením s detailmi odkazujúcimi na farbu exteriéru a karbónovými obkladmi. Inak je všetko po starom, no k dispozícii je väčší priestor pre hlavy vzadu sediacich pasažierov i batožinu.

Atraktívne kombi navrhol dizajnér Niels van Roij, ktorý pracoval na objednávku zberateľa menom Floris de Raadt. Cieľom ich kolaborácie však nebol len jeden unikát určený do súkromnej kolekcie. Ako sme sa už dozvedeli v minulosti, z verzie kombi plánuje spoločnosť vyrobiť a komerčne ponúkať sériu dvadsiatich exemplárov. Cenu prestavby elektromobilu sme sa nedozvedeli.

Zdroj: Marek Pokrývka