Bugatti Chiron Super Sport by sa dalo opisovať množstvom vzletných fráz, tu ale stačí vymenovať tvrdé dáta. Vpred ho ženie tradične agregát koncepcie W16 so zdvihovým objemom 8,0 litra, ktorý dopujú štyri turbodúchadlá. Aktuálna výkonnostná špička vozidla siaha ku cifre 1 176 kW (1 600 k) pri 7 000 ot./min. Totožný je aj krútiaci moment, 1 600 Nm však je dostupných v širšom rozsahu otáčok motora - od 2 250 do 7 000.

Bugatti Chiron Super Sport.
Zdroj: Bugatti

Keď masívny motor prebudíte k životu a stúpite mu na krk, môžete očakávať, že Chiron Super Sport vás na rýchlosť 100 km/h teleportuje v priebehu 2,4 sekundy. Po 5,8 sekundách plnej akcelerácie prekročíte métu 200 km/h, v priebehu 12,1 sekundy už budete uháňať tristovkou. Ak vás zaujíma, kedy vozidlo prestane zrýchľovať, vedzte, že na elektronický limit narazí pri tempe 440 km/h po tom, ako si pri rýchlosti 403 km/h prevodovka preradí zo šiesteho stupňa na siedmy.

Bugatti Chiron Super Sport.
Zdroj: Bugatti

Teoretické maximum sa môže pohybovať okolo 500 km/h, samotné Bugatti veľavravne naznačilo, že Chiron Super Sport obúva jediné pneumatiky na svete, ktoré sú schopné vydržať aj túto rýchlosť. Ide o model Michelin Pilot Sport Cup 2. Ich bočnice sú špeciálne zosilnené, grip zasa optimalizovaný pre rýchlosť. Každá z týchto pneumatík po výrobe prechádza dôkladným röntgenovým skenovaním, ktoré má za úlohu vylúčiť možnosť akýchkoľvek nedostatkov.

Potenciál modelu Super Sport naznačujú i oficiálne jazdy namerané prototypu Super Sport 300+, z ktorého práve malosériový "Super Sport" vychádza. Čierno-oranžový špeciál dokázal vyvinúť rýchlosť 490,484 km/h. Práve toto auto slúžilo ako základ a inšpirácia pri vývoji Chironu Super Sport, z ktorého sa vyrobí celkovo 30 kusov. Každý by mal niesť cenovku 3,2 milióna eur a Molsheim plánuje ich výrobu spustiť začiatkom roka 2022.

Bugatti Chiron Super Sport.
Zdroj: Bugatti

Od základného typu Chiron sa Super Sport odlišuje aj upravenou karosériou, ktorá je podriadená rýchlosti. Pri prezentácii novinky sa Stephan Winkelmann, prezident Bugatti, pochválil, že automobilka je finančne stabilná, čo v minulosti nebolo samozrejmosťou. Preto sa môžeme tešiť na viaceré novinky, ktoré prinesie.