Aston Martin RapidE

Novinky Aston Martin RapidE jazdí na elektrinu

Foto: Aston Martin

23.10. 2015 11:15 Päťdverový elektromobil vychádza z bežného modelu Rapide S. Nad jeho sériovou výrobou zatiaľ visí otáznik.

K britskej automobilke Aston Martin odjakživa patria silné benzínové agregáty: kedysi to boli radové šesťvalce, dnes sú agregáty V8 a V12. No možno sa k nim čoskoro pridajú aj elektromotory. Naznačuje to koncept RapidE, ktorý reprezentanti firmy predstavili v týchto dňoch.

Aston Martin predstavil koncept RapidE
Aston Martin predstavil koncept RapidE
Zdroj: Aston Martin

Novinka vychádza z bežného modelu Rapide S. Navonok sa od neho takmer neodlišuje, špecifikom sú iba označenia so zaujímavým zakomponovaním motívu zástrčky a výrazná grafika vlajky Spojeného kráľovstva na päťdverovej karosérii. Na nej nájdeme aj logo spoločnosti Williams Advanced Engineering. S tou výrobca spolupracoval pri vývoji liftbacku, ktorý jazdí na elektrinu.

Angličania nás síce na jednej fotografii pustili pod kapotu a na videu ukázali aj takmer nehlučný odjazd vozidla, ale o technike prakticky nič neprezradili. Konkrétne parametre sú teda tajomstvom. Okrem výkonu či kapacity batérie nepoznáme ani konfiguráciu pohonu.

Konkrétne parametre sú tajomstvom
Konkrétne parametre sú tajomstvom
Zdroj: Aston Martin

Ten najväčší otáznik však zatiaľ visí nad sériovou výrobou prototypu RapidE. Možnosť pásovej produkcie zatiaľ automobilka skúma v kooperácii s investičnou skupinou ChinaEquity. Ak dostane elektromobil Aston Martin zelenú, do predaja by sa mal dostať v priebehu dvoch rokov.

Video

Diskusia