Spoločnosť Bentley nastaví nový míľnik vo výrobe kolies v spolupráci so spoločnosťou Bucci Composites. Prvýkrát budú súčasťou sériového automobilu 22-palcové disky z uhlíkových vlákien, ktoré si budú môcť zákazníci vybrať z príslušenstva. Koleso je vyrobené z oveľa ľahšieho materiálu, pričom jeden disk schudol až 6 kilogramov oproti svojmu hliníkovému náprotivku. Pri štyroch kolesách je to už 24 kilogramov. Pocíti to vôbec človek v tak veľkom a ťažkom aute, ako je Bentayga?

Veľké hliníkové disky môžu v zákrutách strátať percento sklonu, čo síce neznie až tak hrozne, no zhoršuje sa tým priľnavosť pneumatiky na ceste. Zo sveta luxusných a športových áut vieme, že práve kolesá z uhlíkových vlákien zlepšujú jazdné vlastnosti vozidla aj ich brzdnú účinnosť. Oveľa tvrdší karbónový disk lepšie odoláva stratám pri náklonoch. 

Na sériovom aute takéto kolesá ešte nikdy neboli, za unikát je zodpovedné Bentley Bentayga
Zdroj: Bentley

V spoločnosti Bentley tvrdia, že s použitím týchto kolies sa tiež zníži opotrebovanie pneumatík. Ak dôjde k náhlemu poškodeniu, a teda aj k poškodeniu pneumatiky, je netesnosť rovnomernejšia a je tu menšia pravdepodobnosť, že dôjde k náhlemu poškodeniu gumy, ako sa to deje pri hliníkových kolesách. Cenu uhlíkových 22-palcových kolies Bentley zatiaľ nezverejnilo, ale je nám jasné, že nepôjde o lacnú záležitosť.