Sociálna sieť Twitter čoraz viac slúži aj ako oficiálny komunikačný kanál rôznych významných svetových osobností sveta. Do tejto skupiny sa 20. januára zaradil aj Herbert Diess, šéf celého koncernu VW. Hneď v prvom príspevku sa obrátil na Elona Muska, keď mu pripomenul, že v Európe Volkswagen ID.3 či Audi e-tron na niekoľkých trhoch Teslu predbehli. Uštipačnú poznámku Diess doplnil slovami, že sa teší na produktívne debaty na Twitteri.

Diess v ďalšom príspevku zdôraznil, že koncernu Volkswagen sa na európskych trhoch podarilo znížiť flotilové emisia o 20 % len za ostatný rok a že VW je aktuálne trhovým lídrom na poli elektrických automobilov v západnej Európe. Značky Volkswagen a Audi dosiahli predajom elektromobilov lepšie výsledky, než sa pôvodne očakávalo, vďaka čomu sa podarilo stlačiť emisie celej skupiny na úroveň 99,8 g oxidu uhličitého na kilometer jazdy.

V ďalšom príspevku sa Diess venoval téme, ktorú sme včera rozoberali aj my - projektu Trinity. Napísal, že vozidlo s označením Trinity príde po nemenej tajomnom projekte NEO z rodiny ID. a bude revolúciou pre Volkswagen, no predovšetkým pre samotný Wolfsburg. Diess otvorene povedal, že historická fabrika vo Wolfsburgu chce konkurovať supermodernej továrni Tesly v Grünheide neďaleko Berlína, no pôjde o obrovskú výzvu. "Túto výzvu však prijímame!", doplnil Diess.

Na Twitteri môžete sledovať aj mňa, Filipa Kadlečíka: