Novinky Šéf BMW Harald Krüger budúci rok odíde z funkcie

Foto: BMW

7.7. 11:00 Vo vedení BMW sa pripravuje zmena. Súčasný šéf Harald Krüger sa totiž nebude usilovať o znovuzvolenie a budúci rok svoju funkciu opustí. Jedným z dôvodov sú aj zlé výsledky v 1. kvartáli.

Šéf nemeckej automobilky BMW Harald Krüger odstúpi na budúci rok z funkcie. Urobí tak v apríli, keď sa mu skončí súčasný päťročný kontrakt a o ďalšie funkčné obdobie sa uchádzať nebude. Uviedla to v piatok nemecká automobilka.

Krüger (53) sa rozhodol, že o ďalšie päťročné funkčné obdobie sa nebude uchádzať, k čomu podľa agentúry AP prispeli najmä nepriaznivé výsledky za 1. kvartál. Tie boli jedny z najhorších za posledné roky.

Spoločnosť BMW zároveň informovala, že dozorná rada sa zíde 18. júla, aby prediskutovala otázku jeho nástupcu. Podľa agentúry DPA by sa ním mohol stať Klaus Fröhlich, ktorý má na starosti oblasť rozvoja, alebo Oliver Zipse zodpovedný za oblasť výroby.

Krüger prevzal vedenie automobilky v máji 2015 po Norbertovi Reithoferovi, ktorý sa presunul na pozíciu šéfa dozornej rady. Práve Reithofer bude teraz viesť rokovania o nástupcovi Haralda Krügera.

Správy o Krügerovom rozhodnutí prišli približne dva mesiace po tom, ak BMW oznámila za 1. štvrťrok tohto roka prudký pokles zisku. Ten dosiahol 588 miliónov eur, čo medziročne znamená pokles takmer o 75 percent. Dôvodom bolo vyčlenenie rezerv na pokutu v súvislosti s vyšetrovaním kartelovej dohody automobiliek v Európskej únii. Firme však rastú aj náklady na nové technológie.

V prípade kontraktov šéfov nemeckých podnikov je bežné, že sa obnovujú zhruba rok pred ich vypršaním. Fakt, že o predĺžení kontraktu Haralda Krügera sa príliš neinformovalo, viedol v nemeckých médiách k špekuláciám, že jeho pozícia v automobilke je veľmi neistá.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia