Zatiaľ je Qashqai pod plachtou, no vraj je

Novinky Qashqai II vylezie spod plachty budúci týždeň

Foto: Nissan

29.10. 2013 10:33 Nissan oznámil termín premiéry druhej generácie crossoveru Qashqai. A to je asi aj všetko podstatné, čo sme z jeho avíza vyčítali.

Trvalo dlho, kým sme sa naučili čítať a písať názov nového crossoveru značky Nissan. Od jeho uvedenia v roku 2007 mu na meno prišlo dva milióny zákazníkov a hlavným lovným revírom je Európa. Qashqai je zároveň nosným pilierom ponuky Nissanu v Európe. Od premiéry v Paríži v roku 2006 však ubehlo už takmer sedem rokov a tak je čas na čerstvý materiál.

Zatiaľ je Qashqai pod plachtou, no vraj je
Zatiaľ je Qashqai pod plachtou, no vraj je
Zdroj: Nissan

Nissan druhú generáciu predstaví 7. novembra, a aby sme na tento termín nezabudli, poslal nám pohľadnicu. Na nej je Qashqai pod plachtou, na ktorej sú zvýraznené niektoré línie novinky. Čo z nich vieme vydedukovať? Je to šokujúce, ale nový Qashqai bude mať polkruhové výrezy na kolesá.

Trochu si ešte pomôžeme textom, ktorý bol na zadnej strane pohľadnice. Nissan pasuje nový Qashqai do úlohy najvýznamnejšieho auta v modernej histórii značky. Vraj prevráti segment crossoverov hore nohami a nastaví nové štandardy. Bude kompletne nový v každej oblasti a prinesie množstvo nových technológií ako prvý v segmente. Počuli sme slovo Nissanovo.

Diskusia  ()

Video

Diskusia