Seat teraz ponúka ešte vyšší výkon vo svojom modelovom rade veľkého SUV Tarraco spustením výroby verzie 2.0 TSI DSG 4Drive s výkonom 180 kW (245 k). Tento nový motor dopĺňa portfólio pohonných jednotiek v modelovom rade Seat Tarraco, ktoré doteraz zahŕňalo benzínové motory TSI a naftové motory TDI od výkonu 110 kW (150 k), ako aj verziu plug-in hybrid označenú e-HYBRID s výkonom 180 kW (245 k). Seat tým posilňuje charakter modelovej ponuky svojho veľkého SUV a reaguje na záujem zákazníkov o vyšší výkon v tomto segmente vozidiel.

Seat Tarraco dostáva novú vrcholnú pohonnú jednotku.
Zdroj: Seat

Nový motor 2.0 TSI s výkonom 180 kW (245 k) sa kombinuje výlučne so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG, ktorá je ladená nielen v záujme komfortu, ale aj športových jazdných vlastností. Maximálny krútiaci moment nového motora 370 Nm sa prenáša na cestu prostredníctvom systému pohonu všetkých kolies 4Drive. Vysoký výkon a veľký krútiaci moment motora spolu s efektívnym prevodovým ústrojenstvom zaručujú špičkovej verzii radu Tarraco solídne jazdné výkony. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá iba 6,2 sekundy, maximálna rýchlosť je 228 km/h.

Nové vrcholné pohonné ústrojenstvo bude k dispozícii v kombinácii s výbavami FR a Xcellence, a to s obidvomi verziami usporiadania kabíny – 5-sedadlovou aj 7-sedadlovou. Model Seat Tarraco 2.0 TSI DSG 4Drive s výkonom 180 kW (245 k) bol navrhnutý a vyvinutý v Barcelone, vo vývojovom centre Seat v areáli závodu Martorell a vyrábať sa začal tento týždeň vo Wolfsburgu, v materskom závode značky Volkswagen. Za 245-koňový turbomotor v Tarracu zaplatíte prinajmenšom 39 450 v prípade vyhotovenia Xcellence. Mimochodom, už teraz je jasné, že tento motor bude pracovať aj pod kapotou technicky spriazneného Volkswagenu Tiguan. Snažili sme sa zistiť, či ho s prichádzajúcim faceliftom dostane aj Škoda Kodiaq, to však zatiaľ nie je známe.