Novinky Seat Cristobal: nový patrón pútnikov a vodičov

15.11. 2017 9:00 Seat Cristobal, ktorý dnes automobilka predstavila počas SMART CITY EXPO v Barcelone je v podstate prezlečený, resp.

dobre vybavený Leon. Automobilka ho považuje za akéhosi svojho „strážneho anjela", ktorý koncentruje najmodernejšie bezpečnostné funkcie, zamerané na zníženie hlavných príčin nehôd spôsobených ľudskou chybou.

 
Seat Cristobal: nový patrón pútnikov a vodičov
 Autor: Seat

V rámci týchto bezpečnostných funkcií má štúdia systém Drive Coach, ktorý vydáva výstražné upozornenia, ktoré môžu byť navyše plne personalizovateľné a minimalizuje odpútanie pozornosti vodiča alebo Black Box, ktorý zaznamenáva dáta a obraz počas jazdy a potom ich v prípade nehody posiela na vybrané smartfóny. Systém Drive-lock je v podstate tester na alkohol, ktorý zablokuje auto v prípade pozitívneho nálezu. Display-mirror je pomerne známou funkciou používajúcou kamery namiesto spätných zrkadiel, redukujúc tak akékoľvek slepé uhly.

Mentor je funkcia pre rodičov (alebo žiarlivých partnerov), ktorí auto zveria svojim ratolestiam. Pomocou aplikácie dokážu vidieť ich polohu ako aj rýchlosť pohybu. Funkcia strážneho anjela je stav vozidla, v ktorom je zapnutých všetkých 15 aktívnych či pasívnych bezpečnostných systémov pre maximálnu ostražitosť.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia