Zatiaľ jediný oficiálny obrázok nového modelu Cupra Leon.

Novinky Seat avizuje nabrúsený model Cupra Leon: Pod kapotou očakávame zásadné zmeny

Foto: Seat

12.2. 8:35 Rovnako ako pokrvný príbuzný Octavia RS bude aj španielsky hot-hatch dostupný s plug-in hybridným pohonom, ktorý spojí benzín 1.4 TSI s elektromotorom.

Koncom januára predstavil Seat v poradí štvrtú generáciu typu Leon, ktorý tvorí naďalej kľúčovú časť jeho predajného koláča. Odhalenie športovo ladenej verzie nesúcej logá formálne samostatnej značky Cupra bolo len otázkou času. Španieli premiéru v týchto dňoch ohlásili na 20. február, kedy chcú predstaviť sériovú verziu i dávnejšie ohlásené pretekárske vyhotovenie.

Automobilka avizuje nabrúsený model prostredníctvom fotografie čiastočne odhaľujúcej prednú časť produkčného modelu. Popri svetlách a kapote so známymi líniami môžeme na obrázku vidieť aj špecifický symbol na maske chladiča a najmä upravený predný nárazník, ktorý bude mať evidentne výrazné horizontálne lamely.

Zatiaľ jediný oficiálny obrázok nového modelu Cupra Leon.
Zatiaľ jediný oficiálny obrázok nového modelu Cupra Leon.
Zdroj: Seat

Pod kapotou očakávame zásadné zmeny. Rovnako ako pokrvný príbuzný Škoda Octavia RS bude aj hot-hatch Cupra Leon po novom dostupný s plug-in hybridným pohonom, ktorý spojí benzín 1.4 TSI s elektromotorom. Výsledkom má byť výkon 180 kW (245 k). No šušká sa aj o príchode modelu Leon R, ktorý by mal z klasického dvojlitra vyšmýkať vyše 300 koní a posielať ich na všetky kolesá. A rovnako ako v prípade českého príbuzného sa hovorí aj o naftovom variante.

Zatiaľ ide len o špekulácie, viac by sme sa mali dozvedieť počas budúceho týždňa. Výstavný debut španielskej novinky sa odohrá v Ženeve. K predajcom má nový člen rodiny Cupra doraziť koncom roka, o cene sa zatiaľ nehovorí. Pri hybride však možno čakať jej zvýšenie.

Diskusia  ()

Video

Diskusia