Nie je žiadne tajomstvo, že štátom podporovaná moskovská značka Aurus pripravuje superluxusné SUV nesúce označenie Komendant. Jeho maskované prototypy sa viackrát podarilo odfotiť. Koncom januára sa okrem toho objavila prvá oficiálna fotografia a vznikli tiež vizualizácie. Dnes vieme potvrdiť ich presnosť.

Ruské vozidlo je odhalené predčasne. Jeho dizajn prezradili patentové materiály, ktoré ho zachytávajú z viacerých uhlov. Obrázky žiadne prekvapenia neprinášajú. Grafik sa netrafil len v drobnostiach, ako je napríklad vzhľad diskov kolies. Okrem toho sú koncové stĺpiky hrubšie a výfukové koncovky majú štvorcový prierez namiesto obdĺžnika.

Patentové obrázky ukazujú, že vizualizácie typu Komendant boli presné.
Zdroj: Rospatent

V prednej časti boli vizualizácie najpresnejšie. Novinka štylisticky kopíruje limuzínu Senat, vďaka čomu nápadne pripomína Rolls-Royce Cullinan. No okrem dizajnových detailov sa od neho odlišuje aj nižšou siluetou viac natiahnutou do dĺžky či stvárnením koncových svetiel.

Otáznik zatiaľ visí nad interiérom, aj v jeho prípade však očakávame kopírovanie štvordverového modelu. Z neho má pochádzať i technická stránka. Popri platforme má Komendant zdediť elektrifikovaný 4,4-litrový osemvalec s dvomi turbodúchadlami, ktorý bude poháňať všetky kolesá. Aj v tomto prípade by mal dosahovať výkon necelých 600 koní. Na oficiálne detaily si asi počkáme, podľa zákulisných zdrojov sa debut SUV má odohrať až v roku 2022.