Novinky Rusi zas kupujú nové autá, trh rastie

Foto: Dreamstime

8.11. 2018 9:00 Po prudkých prepadoch z posledných rokov sa ruský trh začína zotavovať a predaj nových áut stúpa. V októbri vzrástol takmer o desatinu.

Predaj áut v Rusku sa v októbri zvýšil takmer o desatinu a prispel k dobrým výsledkom aj za celé obdobie od začiatku roka. Uviedlo to v stredu Združenie európskych podnikov (AEB).

Podľa AEB sa v Rusku predalo v októbri 160 425 osobných a ľahkých úžitkových áut. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to predstavuje rast o 8,2 percenta. Za desať mesiacov tohto roka bolo predaných okolo 1,46 milióna vozidiel, čo znamená rast o vyše 14 percenta.

Najpredávanejším autom na ruskom trhu zostáva Lada. V októbri predaj týchto vozidiel vzrástol o 11,8 percenta na približne 32 000 áut. Na druhom mieste sa drží juhokórejská Kia. Minulý mesiac sa v Rusku predalo okolo 21 000 áut tejto značky, čo medziročne predstavuje rast o 20,7 percenta. Tretiu pozíciu opäť obsadil Hyundai, sesterská spoločnosť automobilky Kia. Firma predala v októbri približne 15.800 vozidiel. V medziročnom porovnaní to však predstavuje len mierny rast 0,7 percenta.

Na štvrtom a piatom mieste v počte predaných áut na ruskom trhu sa umiestnili francúzsky Renault a nemecký Volkswagen. Francúzska firma predala 12 200 vozidiel a nemecká okolo 9 900 áut.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia