Životný cyklus produktov Rolls-Royce zvyčajne trvá výrazne dlhšie než v prípade masových výrobcov. Aktuálna vlajková loď prestížnej značky debutovala v roku 2017 po 14-ročnej kariére predchodcu, v prípade menšieho typu Ghost bude obmena trvať o niečo kratšie. Jeho premiéra by sa mala odohrať v najbližších mesiacoch.

Nástupcu typu Ghost by sme mali spoznať počas jesene.
Nástupcu typu Ghost by sme mali spoznať počas jesene.
Zdroj: Rolls-Royce

Vývojové prototypy ďalšej generácie už možno na cestách vídať dlhší čas, britská automobilka ale teraz prvýkrát upozorňuje na nástupcu luxusného vozidla. Zverejnila náčrt obsahujúci tri základné línie karosérie a detail symbolizujúci sošku Spirit of Ecstasy. Obrázok neprezrádza veľa, lepší pohľad na pripravovaný sedan ponúka upútavka ilustrujúca jeho vznik.

Kreslené video vysvetľuje filozofiu štýlu Post Opulence, ktorý uprednostňuje jednoduchú eleganciu pred prezdobenými krivkami. Rolls-Royce Ghost sa v ňom nakrátko mihne. Limuzína bude v mnohom čerpať z typu Phantom, čo naznačili už fotografie testovacích exemplárov. Očakávať môžeme zapustený gril a minimalistické plochy ozvláštnené najmä LED svetlami. Dekoratívnych prvkov nebude veľa, miesto na nejaký chróm sa však asi nájde.

Svojím väčším súrodencom sa Ghost nemá inšpirovať iba z hľadiska dizajnu. Stáť bude na rovnakej hliníkovej architektúre, pričom pod jeho kapotou sa má objaviť identický motor. Dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec s objemom 6,75 litra dosahuje v type Phantom výkon 420 kW (571 k) a krútiaci moment 900 Nm. Zatiaľ nie je jasné, či bude mať v menšom sedane rovnaké naladenie. Zverejnenie oficiálnych detailov očakávame v priebehu jesene.