rolls cover

Novinky Rolls-Royce predstavil predĺžený Ghost

Foto: Rolls-Royce

20.4. 2011 2:02 Pre toho komu, je Rolls-Royce tesný, pripravil britský výrobca verziu s predĺženým rázvorom. Predstavil ju na autosalóne v Šanghaji.

Strategický význam čínskeho trhu oceňuje aj automobilka Rolls-Royce patriaca pod krídla BMW. Potvrdzuje to fakt, že v roku 2010 sa Čína stala druhým najväčším trhom pre britského výrobcu a predbehla aj domáci dopyt. Rolls-Royce plánuje v roku 2011 predať v Číne 800 kusov vozidiel, čo by ázijskej krajine zabezpečilo svetové prvenstvo pred USA.

Rolls-Royce Ghost s predĺženým rázvorom,
Rolls-Royce Ghost s predĺženým rázvorom,
Zdroj: Rolls-Royce
Rolls-Royce Ghost s predĺženým rázvorom,
Rolls-Royce Ghost s predĺženým rázvorom,
Zdroj: Rolls-Royce
Rolls-Royce Ghost s predĺženým rázvorom, Rolls-Royce so štandardným rázvorom

Čína obľubujúca predĺžené verzie sa dočkala aj premiéry predĺženého modelu Rolls-Royce Ghost.

Dobrý rok 2010 pre Rolls-Royce

V roku 2010 sa celosvetovo predalo 2 711 exemplárov Rolls-Royce, čo predstavuje oproti krízovému roku 2009 nárast o 171 %. Najlepšie britskej značke darilo v Ázijsko-pacifickom regióne, Severnej Amerike a na Strednom východe.

Štandardne meria 5,4 metra a modifikácia mu pridala ďalších 170 mm rázvoru. Z prírastku budú profitovať cestujúci na zadných sedadlách, ktorým sa dvojnásobne zväčší priestor pre kolená.

Technika zostáva nezmenená. Pod kapotou pracuje prepĺňaný dvanásťvalec s objemom 6,6 litra s výkonom 420 kW (571 k) a krútiacim momentom 780 Nm dostupným už od 1500 ot/min. Pridaná hmotnosť zhoršuje akceleráciu predĺženého korábu o desatinu sekundy. Ghost Extended Wheelbase šprintuje z 0 na 100 km/h za rovných 5 sekúnd.

interiér
interiér
Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce Ghost s predĺženým rázvorom sa bude vyrábať na objednávku a v roku 2011 bude k dispozícii iba v obmedzenom počte. V roku 2012 už výroba nabehne naplno.

Video

Diskusia