Lordstown Endurance.

Novinky Rodina elektrických pick-upov sa rozrastá: Cybertruck má čeliť aj novinke značky Lordstown

Foto: Lordstown

30.6. 17:33 V každom kolese amerického vozidla je jeden elektromotor, spoločne dosahujú výkon 447 kW (608 k). Energia v batérii má vystačiť na vyše 250 míľ (402 km).

Tesla v mnohom ovplyvnila svet štyroch kolies. Jej plány nemožno brať na ľahkú váhu, čo platí aj pre segment elektrických pick-upov. Už onedlho by doň kalifornská automobilka mala vstúpiť. Súpera preň pripravujú viaceré firmy, momentálne sme spoznali ďalšieho. Rodina batériových vozidiel s otvorenou korbou sa rozrastá o Lordstown Endurance.

Cybetruck má v budúcnosti čeliť aj novinke značky, ktorá je pomenovaná po meste v americkom štáte Ohio. Tento start-up tam svoju továreň odkúpil od koncernu General Motors. Jej prvým produktom má byť vozidlo s originálnym dizajnom, jeho relatívne jednoduché plochy narúša len niekoľko tmavých pásov. Ich súčasťou sú diódové svetlá na oboch koncoch.

Endurance má byť odolný a veľmi praktický pick-up.
Endurance má byť odolný a veľmi praktický pick-up.
Zdroj: Lordstown

Zaujímavé sú ráfiky obsahujúci medené prvky evokujúce elektromotory. V každom kolese je jeden, pričom spoločne dosahujú výkon 447 kW (608 k). Zrýchlenie z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h) by vďaka tomu malo trvať iba 5,5 sekundy. Firma okrem toho avizuje, že energia v batérii má vystačiť na vyše 250 míľ (402 km). Disponovať má aj prípojkami na elektrické náradie.

O technickej stránke sme sa zatiaľ nedozvedeli bližšie detaily, predstavitelia Lordstown naše oči nepustili ani do interiéru. Exemplár predstavený na premiére označovali za prototyp. Sériová výroba amerického vozidla sa mala začať v januári budúceho roka, pre pandémiu sa však pravdepodobne jej spustenie oneskorí. Firma aktuálne hovorí o predbežných objednávkach na asi 20-tisíc kusov. Uvádza pritom, že ceny sa majú začínať na úrovni 52 500 dolárov (46 900 eur).

Video

Diskusia