Nové plne elektrické SUV značky Škoda, vyrábané v Mladej Boleslavi, ponúkne aj tradičný modelový variant Sportline. Čierne lakované prvky karosérie, veľké kolesá z ľahkej zliatiny a znížený športový podvozok dodávajú vozidlu Škoda Enyaq Sportline iV agresívnejší vzhľad. V interiéri zaujmú športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, trojramenný športový multifunkčný volant a dekoračné lišty v dekore Carbon. Enyaq Sportline iV ponúkne tri pohonné jednotky. Verzia Enyaq iV 60 s výkonom 132 kW má pohon zadných kolies rovnako ako verzia Enyaq iV 80, ktorá disponuje batériou s kapacitou až 85 kWh, výkonom 150 kW a dojazdom až 527 km v režime WLTP. Verzia Enyaq iV 80x s výkonom 195 kW, ktorá doplní ponuku neskôr v tomto roku, má dva elektromotory a ponúka pohon všetkých kolies.

Škoda Enyaq iV Sportline.
Zdroj: Škoda

Vylepšené jazdné vlastnosti vďaka pohonu zadných kolies alebo pohonu všetkých kolies a športovému podvozku. Predná náprava je znížená o 15 mm, zadná náprava o 10 mm. Maximálna rýchlosť dosahuje pri všetkých troch variantoch motorov 160 km/h.

Beztak vydarená dizajnová škodovka, ktorá pri premiére zaujala vzhľadom, bude ešte výraznejšia vďaka mnohým prvkom v čiernej lesklej farbe, medzi ktoré patrí výrazná maska chladiča, lišty okolo bočných okien, strešný nosič, difúzor zadného nárazníka, nápis Škoda a plakety na piatych dverách. Robustné bočné ochranné lišty sú lakované vo farbe vozidla. Ďalej má vozidlo Enyaq Sportline iV špecifický predný nárazník a plakety Sportline na predných blatníkoch. Športovejší vzhľad dotvárajú veľké, leštené dvadsať palcové kolesá z ľahkej zliatiny Vega alebo dvadsaťjeden palcové kolesá z ľahkej zliatiny Betria, oba varianty kolies v exkluzívnom Sportline dizajne.

Škoda Enyaq iV Sportline.
Zdroj: Škoda

Enyaq Sportline iV je už v štandarde vybavený Matrix-LED hlavnými svetlometmi. 24 nezávisle ovládaných LED diód v každom module diaľkových svetiel umožňuje mať neustále rozsvietené diaľkové svetlá bez toho, aby boli oslnení ostatní vodiči. Pokiaľ kamera v čelnom skle rozpozná vozidlá, ale aj osoby a objekty s reflexnými prvkami, inteligentné svetlá automaticky zabezpečia, aby neboli oslnené.

Špecifický dizajn interiéru pre variant Sportline

Dizajnéri interiéru navrhli pre model Enyaq Sportline iV do veľkej miery vlastný dizajn. Poťahy a strop v interiéri sú prevažne v čiernom prevedení. Vzhľad kabíny umocňujú dekoračné lišty v dekore Carbon na prístrojovej doske a vo výplni dverí. Čierny poťah na prístrojovej doske, ktorý je vyrobený zo syntetickej kože, zdobia šedé kontrastné švy. Interiér skvele opticky dopĺňajú vkladané koberce s lemom v športovej šedej farbe.

Škoda Enyaq iV Sportline.
Zdroj: Škoda

Súčasťou dizajnu interiéru Sportline sú aj špeciálne čierne športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy. Sedadlá sú potiahnuté mikrovláknom Suedia a olemované šedým okrajom. Vozidlo Škoda Enyaq Sportline iV je štandardne vybavené trojramenným športovým multifunkčným volantom, ktorým je možné pomocou ľahko ovládateľných tlačidiel a otočných ovládačov nastavovať rôzne funkcie vozidla. Veniec volantu potiahnutý kožou zdobia šedé kontrastné švy. Spodnú časť volantu zdobí plaketa s nápisom Sportline. Dizajn interiéru Sportline podčiarkujú aj kryty pedálov, ktoré majú hliníkový vzhľad.