Novinky Renault Zoe bude svižnejšie

20.2. 2018 9:00 ZOE pre rok 2018 dostane ako prvý novú pohonnú jednotku, ktorá má rovnaké rozmery ako agregát R90, má však o 12kW (16 koní) viac.

Nový motor s označením R110 je odvodený od svojho predchodcu R90 a pracovalo sa na ňom v uplynulých dvoch rokoch. Vyrábať sa bude vo fabrike Cléon vo Francúzsku a onedlho sa predstaví v kompletnej flotile elektrických áut ako Kangoo Z.E., Master Z.E. a samozrejme aj v elektrickom Smarte.

Krútiaci moment má hodnotu 225 Nm. Šoféri budú mať k dispozícii dynamickejšie vozidlo, predovšetkým na diaľnici - kde motor zrýchli z 80km/h na 120km/h o 2 sekundy rýchlejšie. Vozidlo ponúkne reálny dojazd 300 kilometrov podľa novej regulácie WLTP.

 
2018 - Renault ZOE
2018 - Renault ZOE
 Renault Zoe pre rok 2018, autor: Renault

Okrem nového agregátu prináša Zoe aj novú farbu s označením Fialová Blueberry. Najvyššia výbava INTENS môže byť doplnená o nový exkluzívny packet v tejto farbe, ktorý kombinuje upravené prvky exteriéru s unikátnym prešívaním prístrojovej dosky, špeciálnou hlavou riadiacej páky a s fialovým čalúnením. ZOE s pomocou systému R-LINK Evolution ponúkne aj Android Auto, čo znamená, že displej vo vozidle bude zrkadliť aplikácie systému Android, ktoré má užívateľ nainštalované vo svojom smartfóne (vrátane aplikácií Waze, Deezer, Spotify, Tuneln, Skype, Messenger, Audible a ostatných z Google Play Store).

Zoe s novým motorom bude na Slovensku dostupné na prelome jari a leta 2018, nám však stále chýba informácia o rýchlejšom nabíjaní. 

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia