Volaniu elektriny masívne podporovanému sprísňovaním emisných noriem už podľahli mnohé automobilky a viaceré ďalšie to ešte čaká. Do skupiny sa má pridať aj Dacia. Renault niekoľko dní dozadu vo svojom harmonograme potvrdil prípravu batériového modelu, ktorý avizoval na roky 2021-2022. No nakoniec ho spoznáme už v najbližších týždňoch.

V týchto dňoch francúzsky výrobca ohlásil svoje ženevské premiéry. Pod svetlami výstaviska Palexpo plánuje okrem iného ukázať vlastný koncept Morphoz, ktorý naznačil obrázkom zachytávajúcim jej názov. Toto meno môže naznačovať schopnosť meniť tvary karosérie. Exponát bude s veľkou pravdepodobnosťou dizajnovým cvičením, nenaznačí teda žiaden reálny budúci produkt.

Elektromobil rumunskej značky by mal vychádzať z tohto SUV predávaného v Číne.
Elektromobil rumunskej značky by mal vychádzať z tohto SUV predávaného v Číne.
Zdroj: Renault

Automobilka však ukáže v Ženeve aj ďalšiu štúdiu, ktorou bude práve lacný elektromobil dcérskej značky Dacia. Jeho odhalenie je teda na spadnutie. Premiéra definitívne potvrdí alebo vyvráti klebety o tom, že pôjde len o mierne upravené drobné SUV predávané pod označením Renault City K-ZE v Číne. Na tamojšom trhu ho možno kúpiť v prepočte už od nejakých 8-tisíc eur.

Elektrické vozidlo nesúce logá Dacia bude nepochybne o poznanie drahšie, čo majú na svedomí väčšie nároky európskej legislatívy i tunajších zákazníkov. No stále má stáť v rámci svojej kategórie veľmi málo. V tlačovej správe sú potvrdené kolujúce zvesty, že rumunský produkt ašpiruje na titul najlacnejšieho elektromobilu na trhu.