Dôležitosť indického trhu v ostatných rokoch výrazne vzrástla, čomu zodpovedá zvyšujúci sa počet modelov ušitých špecificky pre tamojších zákazníkov. Aktuálne veľmi letia ľudové SUV skromných rozmerov. Budúce vozidlo tohto strihu najnovšie načrtol Renault, predstavil jeho koncept nesúci označenie Kiger.

Zaujímavo štylizovaný automobil na oficiálnych fotografiách dobre maskuje, že na dĺžku má merať menej než štyri metre. Jeho tvár ide v trende dvojdielnych svetlometov. Na masku chladiča nadväzujú denné LED svetlá, ktoré sú v tomto prípade prepojené. Stretávacie a diaľkové svietenie zabezpečujú diódy opticky skryté do predného nárazníka.

Hoci viaceré detaily sa zmenia, základný dizajn má byť blízky sériovej verzii.
Hoci viaceré detaily sa zmenia, základný dizajn má byť blízky sériovej verzii.
Zdroj: Renault

Renault Kiger má masívne blatníky vyplnené výraznými kolesami. Samozrejme, tie v sériovej verzii netreba očakávať. Rovnako ako výrazné akcenty zelenej farby Aurora Borealis, zapustené kľučky, strešnú nadstavbu či komplikovanú centrálne umiestnenú koncovku výfuku. Zadná časť s delenými koncovými stĺpikmi a svetlami pripomínajúcimi väčší typ Captur však bude podľa všetkého zachovaná.

Francúzska automobilka zatiaľ neukázala interiér a neprezradila ani žiadne detaily týkajúce technickej stránky. Vzhľadom na primárne zameranie modelu Kiger však môžeme očakávať v základe malý benzínový štvorvalec doplnený manuálom a pohonom predných kolies. Renault plánuje novinku uviesť najprv do Indie, ako reálny vyzerá rok 2021. No malé SUV má neskôr prísť aj na ďalšie trhy. Výrobca zatiaľ neprezradil, ktoré to budú.