Renault Kaptur

Novinky Renault Kaptur je nafúknutá štvorkolka

Foto: Renault

31.3. 2016 20:08 Novinka sa od východiskového auta na prvý pohľad veľmi neodlišuje, no v skutočnosti je jeho karoséria celkom nová.

Pred tromi rokmi vstúpil medzi najmenšie SUV Renault Captur, ktorý voľne vychádza z hatchbacku Clio. V týchto dňoch stiahla francúzska automobilka v Moskve plachtu z typu Kaptur. Ide o vozidlo, ktoré okrem zmeny písmena v názve prešlo množstvom ďalších úprav. Tými najzásadnejšími sú štedrejšie rozmery a pohon oboch náprav. Skrátka, je to akási nafúknutá štvorkolka.

Renault stiahol v Moskve plachtu z typu Kaptur
Renault stiahol v Moskve plachtu z typu Kaptur
Zdroj: Renault

Od východiskového auta sa Kaptur na prvý pohľad veľmi neodlišuje, no v skutočnosti je jeho karoséria celkom nová. Vpredu ho charakterizuje hlbšia maska chladiča a prepracovaný nárazník s integrovanými diódami. LED technológiu využívajú aj koncové svetlá, čo však zatieňuje výrazné predĺženie zadnej časti. Renault automobil natiahol zhruba o 21 centimetrov, pričom sedem z toho dostal do vienka rázvor. Vďaka robustnejším plastovým blatníkom rástlo SUV aj do šírky.

Francúzske SUV rástlo do dĺžky, šírky aj výšky
Francúzske SUV rástlo do dĺžky, šírky aj výšky
Zdroj: Renault

Akoby to nestačilo, Francúzi pôvodné vozidlo výrazne zdvihli. Evidentné je to najmä z profilu. Do svetlej výšky pribudlo asi päť centimetrov, pričom tento proces sprevádzala výmena obutia. Interiér zostal verný svojim pôvodným tvarom. Mal by však poskytovať podstatne viac priestoru pre zadných pasažierov, keďže kufor sa výrazne nezväčšil. V štandardnom stave ponúka 387 litrov. Captur je na tom zhruba rovnako, čo platí aj o 1 200 litroch po sklopení sedadiel.

Interiér zostal verný svojim pôvodným tvarom
Interiér zostal verný svojim pôvodným tvarom
Zdroj: Renault

Významným prírastkom v kabíne je ovládač systému 4x4, ktorý pre východiskový produkt Renault neponúka. Kaptur dostal pohon známy z jeho väčšieho súrodenca Kadjar. Vďaka tomu by sa nemal zľaknúť terénu a zvládnuť všetky nástrahy ciest v Rusku. Práve pre tento trh totiž francúzska automobilka novinku vyvinula. Vyrábať ju bude lokálne vo svojej moskovskej fabrike, o príchode nafúknutej štvorkolky na iné trhy zatiaľ nehovorí.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia