Renault odhalil nový model Espace, ktorý predstavuje najnovší prírastok do radu osobných automobilov s piatimi, resp. siedmimi sedadlami. Espace bol prvýkrát uvedený na trh v roku 1983 a odvtedy prešiel piatimi generáciami evolúcie.

Šiesta generácia bola prepracovaná tak, aby zodpovedala súčasným požiadavkám zákazníkov, mala atletický, elegantný dizajn a charakter SUV. Napriek upravenému vzhľadu si Espace zachoval DNA 5- alebo 7-miestneho vozidla na prepravu osôb na dlhé vzdialenosti. Aktuálne ide o najpriestrannejší model v ponuke značky Renault.

POZRITE SI ESPACE V GALÉRII, KLIKNITE SEM

Strešné okno s plochou viac ako 1 m² patrí k prvkom, ktoré pomáhajú vytvárať špičkový, svetlý interiér. Ten je inak do veľkej miery odvodený od spriazneného typu Austral, avšak ponúka luxusnejšie prevedenie.

Nový model je postavený na aliančnej platforme CMF-CD, je o 215 kg ľahší a menší ako jeho predchodca a je vybavený plne hybridným pohonom E-Tech s výkonom 147 kW (200 k), ktorý avizuje nízku spotrebu paliva 4,6 l na 100 km, čo mu umožňuje dojazd až 1 100 km. Batériu tohto hybridu nie je potrebné nabíjať a najúspornejšia verzia nového modelu Espace vypúšťa do ovzdušia len 104 gramov CO2 na kilometer.

Vozidlo je tiež vybavené najaktuálnejšími bezpečnostnými prvkami a asistenčnými systémami vodiča vrátane známeho systému riadenia všetkých štyroch kolies od spoločnosti Renault. Objednávky na Espace šiestej generácie sa otvoria ešte na jar 2023.

Mohlo by vás zaujímať: