Novinky Renault Arkana

30.8. 2018 11:00 O novom Renaulte Arkana, ktorý včera odhalili v Moskve zatiaľ hovoria ako o „show car," teda o aute, ktoré by malo naznačiť vzhľad novinky, ktorú v roku 2019 uvedie Renault najprv na ruský trh a neskôr aj na ostatných trhoch.

O Európe ale vraj zatiaľ neuvažujú. Podľa prvých fotografií si ale hovoríme, že to je škoda, podobné autá sú úspešné aj na európskom trhu a Arkan je aspoň podľa našej redakcie atraktívny.

 
Renault Arkana
Zdroj: Toute utilisation de l'image sans autorisation de Renault est strictement interdite. Contact : [email protected]
Renault Arkana Show Car, autor: Renault

Renault samozrejme hovorí o kombinácii crossoveru a coupé, je to však skôr klasický päťdverový liftback s decentne vyšším podvozkom, čo ale samozrejme neznie tak dobre. Na druhú stranu, funguje to a ide o typ vozidla, po ktorom je momentálne dopyt a nielen v prémiových segmentoch (pri pohľade zboku sa nám vybaví hneď niekoľko modelov s veľmi podobnou siluetou). Okrem dobrého priestoru pre posádku totiž ponúka aj slušný batožinový priestor a stále pôsobí kompaktným dojmom.

 

 
Renault Arkana
Zdroj: Toute utilisation de l'image sans autorisation de Renault est strictement interdite. Contact : [email protected]
Renault Arkana Show Car, autor: Renault

Veľkosťou bude Arkana patriť do segmentu C, trochu sa obávame 19-palcových diskov, na ktorých stojí auto aj na prvých fotografiách. Okrem výzoru je podľa nás dôležitejšie aby s ich masou zvládali pracovať podvozkové komponenty a vozidlo a samozrejme aj posádka netrpeli. Ako sme už spomínali na začiatku, Renault plánuje budúcnosť modelu Arkana zatiaľ najmä na ruskom trhu, neskôr sa však bude vyrábať a predávať s minimálnymi úpravami pre lokálne trhy aj v Ázií.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia