Novinky Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Foto: Net Car Show

17.7. 16:00 Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Francúzska automobilka Renault oznámila za 1. polrok pokles predaja vozidiel o takmer sedem percent. Výsledky ovplyvnil najmä predaj áut rovnomennej značky. Renault za obdobie január až koniec júna predal 1,94 milióna vozidiel, v rovnakom období minulého roka to bolo 2,08 milióna, čo predstavuje pokles o 6,7 percenta. Pokles predaja je však o niečo miernejší než rozsah poklesu celosvetového trhu s autami, ktorý dosiahol 7,1 percenta.

Pod pokles sa podpísala najmä rovnomenná značka Renault. Predaj jej áut klesol o 11,5 percenta. Naopak, predaj áut značky Dacia vzrástol o 4,5 percenta a ruskej značky Lada o 6,8 percenta. Na európskom trhu predaj stagnoval, ak sa však región rozšíri aj o Afriku, Blízky východ a Indiu, v takom prípade zaznamenal predaj pokles o 27,7 percenta.

Hlavným dôvodom je stiahnutie sa firmy v roku 2018 z Iránu, aby sa vyhla hroziacim americkým sankciám. V regióne Eurázie po započítaní Ruska klesli predaje o 5,2 percenta a v Amerikách o 3,9 percenta. Renault však očakáva, že brazílsky trh sa tento rok zotaví, pričom počíta s osempercentným rastom.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia