Mercedes-AMG ONE pretekal na ikonickom Nürburgringu, kde vytvoril nový rekord pre sériové vozidlá napriek nie ideálnym podmienkam. Jazdec Maro Engel zajazdil na okruhu čas na kolo 6:35,183, pričom naplno využil technológiu Formuly 1 a hybridný pohon s výkonom 782 kW (1 063 k). Najlepší zaznamenaný čas na kolo je tým o celých 8,43 sekundy rýchlejší než Mercedes AMG GT Black Series a o 3,65 sekundy rýchlejší než Porsche 911 GT2 RS vyladené spoločnosťou Manthey-Racing, predchádzajúci držiteľ rekordu.

Mercedes-AMG ONE pokoril rekord na Nürburgring-Nordschleife
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes uviedol, že hoci bolo slnečné počasie, trať bola stále mokrá a na niektorých miestach čiastočne špinavá, čo sťažovalo výkon aj skúsenému pretekárovi. Vyskytla sa tu aj ďalšia časová otázka, pretože na dokončenie pokusu o rekord mali necelú hodinu, čo spôsobilo, že automobilka priviezla na Nürburgring pre istotu až dve tieto hyperautá. Rekord napokon padol 28. októbra presne o 17:14, len minútu pred uzavretím Nürburgringu-Nordschleife.

Jazdec DTM a ambasádor Mercedes-AMG Maro Engel povedal: „Bol to skutočne nezabudnuteľný zážitok. Nečakal som, že s týmito podmienkami na trati budeme schopní zajazdiť taký dobrý čas na kolo. V niektorých kľúčových častiach trate ešte nebolo úplne sucho a preto to bolo náročné. Bola to špeciálna výzva." Engel tiež poznamenal, že AMG ONE je určite viac doma na okruhu Grand Prix ako na Nordschleife kvôli dĺžke trate, čo znamená, že musí inteligentne využívať funkciu DRS a maximalizovať rekuperáciu energie pri brzdení.

Mercedes-AMG ONE pokoril rekord na Nürburgring-Nordschleife
Zdroj: Mercedes-Benz

Vodič sa vtedy rozhodne pre jazdný program Race Plus, ktorý využíva maximálny kombinovaný výkon 782 kW (1 063 k) z 1,6-litrového turbo V6 motora a štyroch elektromotorov, znižuje adaptívne odpruženie a podľa toho upravuje aktívnu aerodynamiku.
Počas rekordného kola sa jazdcovi podarilo na rovine Döttinger Höhe dosiahnuť rýchlosť 338 km/hod, čo je veľmi blízko k maximálnej rýchlosti 350 km/hod. Uvidí sa, či impozantný rekord Mercedesu-AMG ONE obstojí v skúške časom, pretože existuje niekoľko celkom schopných konkurentov, ktorí by sa ho mohli pokúsiť zvrhnúť. Ak by ste tápali, hovoríme o Aston Martine a jeho modeli Valkyrie, ktorý je považovaný za priameho rivala „rakety F1“ od AMG.

Mohlo by vás zaujímať: