Občianskemu združeniu RALLY RADOSTI sa počas tohto roka podarilo vyzbierať viac než 40 tisíc eur, ktoré už sú na účtoch nemocníc a môžu tak začať slúžiť na skvalitnenie pobytu malým bojovníkom.

Rally Radosti 2021: Organizátori odovzdali finančné prostriedky slovenským nemocniciam.
Zdroj: Daniel Minárik

Charitatívna jazda superšportových a športových áut má za sebou úspešne svoj tretí ročník, ktorý sa konal posledný augustový víkend. V dňoch od 27. do 29. augusta pritom kolóna športiakov vyzbierala na námestiach 20 208,01 eur. Ide pritom iba o príspevky, ktoré návštevníci a účastníci vhodili do jednej z dvoch zaplombovaných kasičiek. Oficiálna zbierka však prebiehala aj online – formou darovských SMS či dobrovoľných príspevkov na transparentný účet. Celkovo sa charitatívnej organizácii pritom podarilo vyzbierať zatiaľ rekordné množstvo finačných prostriedkov, zbierka sa zastavila na sume 40 366,15 eur!

Sme nadšení a dodnes tomu ťažko veríme. Rally Radosti každým dňom rastie, dôkazom čoho je aj výsledok tohtoročnej zbierky. Viac než 40 tisíc eur je suma, ktorá už dokáže čosi urobiť a nesmierne nás teší, keď vidíme výsledky našej práce,“ uviedol Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti a dodáva: „Tento rok sme peniaze odovzdali neocniciam v Bratislave, Banskej Bystrici a Michalovciach, pričom vyzbierané financie sú určené pre deti s nefrologickými ochoreniami.

Rally Radosti 2021: Organizátori odovzdali finančné prostriedky slovenským nemocniciam.
Zdroj: Daniel Minárik

Som nesmierne rád, že pomôžeme nefrologickým pacientom, pretože ako dieťa som sám strávil v nemocnici s nefrologickými problémami niekoľko mesiacov, takže z vlastnej skúsenosti viem, ako veľmi dokážu aj drobnosti pomôcť – či už to bude chýbajúci stroj pre lekárov, či napríklad premaľovanie a skrášlenie izieb pre deti, hračky, televízor s rozprávkami alebo napríklad pohodlná a polohovateľná posteľ, v ktorej trávi dieťa hodiny počas dialýzy,“ dodal Michal Krajčír, spoluorganizátor Rally Radosti.

Rally Radosti venuje každoročne 100 % výťažok zo zbierky na pomoc deťom s rôznymi ochoreniami či problémami. V prvom ročníku išiel výťažok na pomoc deťom s onkologickými ochoreniami, v druhom ročníku bola zbierka určená pre deti s neurologickými ochoreniami a tento rok išla finančná pomoc deťom s nefrologickými problémami. OZ Rally Radosti vyzbieralo a odovzdalo za tri roky pôsobenia celkovo viac než 75 tisíc eur slovenským nemocniciam.

Pozrite si RALLY RADOSTI 2021 očami vlogera Drahomíra Pioka: