Japonská firma sa podelila o podrobnosti takzvaného konceptu Nissan Juke Rally Tribute, ktorý, ako už z jeho názvu vyplýva, vzdáva hold modelu Nissan 240Z, ktorý oslavuje 50 rokov svojho triumfu na Rally východnej Afriky v roku 1971. Aj keď sa oba modely líšia, esteticky sú si podobné.

Koncept Nissan Juke vo verzii pre rely.
Zdroj: Nissan

Triumf dosiahnutý pred 50 rokmi športovou 240Z, ktoré sa stále oslavuje, bol katalogizovaný ako skutočný počin. Pri tejto príležitosti vzala automobilka do rúk Juke, urobili niekoľko úprav a teraz vyzerá oveľa odvážnejšie. Okrem dizajnových zmien sa pridali aj nové technické prvky.

Tento prototyp pripomína, ako sa jednému z členov rodiny klasických automobilov „Z“ spoločnosti Nissan podarilo prísť do cieľa ako prvému. Mini SUV v tomto zmysle výrazne získalo na svetlej výške, jeho karoséria je oveľa robustnejšia a previsy boli vpredu aj vzadu skrátené, aby vozidlo malo väčšiu agilitu v náročnom teréne. Rozšírené boli aj podbehy kolies. 

Koncept Nissan Juke vo verzii pre rely.
Zdroj: Nissan

Na prednej časti sa nachádzajú ďalšie charakteristické prvky rely, ako sú veľké pneumatiky a doplnkové kruhové LED svetlá v štýle, ktorý sa zhoduje s charakteristickými svetlometmi. Exteriér je natretý červenou a čiernou farbou a nesie odznaky Rally ako na pôvodnom modeli 240 Z.