Škoda zverejnila skicu interiéru novej Fabie, ktorá síce nie je presnou fotografiou, no o novej generácii populárneho hatchbacku prezrádza prakticky takmer všetko. Okamžite z nej možno usídiť, že táto kabína by mala vyhovovať nielen modernejšie zameraným vodičom, ale aj ich konzervatívnejším kolegom. Zdá sa, totiž, že ergonomicky tu bude všetko "po starom".

Interiér novej Škody Fabia - dizajnérska skica.
Zdroj: Škoda

Hlavným pracovným nástrojom vodiča bude volant, ktorý do ponuky Škody priniesla Octavia štvrtej generácie. "Štvorková" Fabia ho preberá aj spolu s virtuálnym prístrojovým štítom a dominantným centrálnym displejom aj s malou "rímsou" na podloženie ruky.

Priaznivci tradičných riešení sa môžu tešiť na fakt, že Fabia si nateraz ponechá klasický otočný ovládač svetlometov, ale aj samostatný panel určený na ovládanie ventilácie a klimatizácie. Je vidieť, že vo vyšších výbavách bude dvojzónová. "Starú školu" poteší aj prítomnosť klasickej ručnej brzdy.

Zaujímavým dizajnovým prvkom palubovky bude priebežný dekoratívna lišta prebiehajúca od kruhového výduchu ventilácie na strane vodiča až ku spolujazdcovmu výduchu. Fakt, že sú kruhové, je taktiež prekvapivý, no zjavne budú pekne ladiť so základným "budíkovým" zobrazením digitálnej prístrojovky. Architektúra dverí pripomína modely Enyaq iV. Viac sa o očakávanej novinke dočkáme začiatkom mája, kedy má absolvovať svetovú premiéru.