ikona

Novinky Hybridný Superb PHEV: Passat mu môže závidieť

Foto: Youtube/ Autobild.de

28.4. 10:00 Škoda už roky avizovala príchod Superbu v prevedení PHEV. Teraz, pred uvedením faceliftovanej verzie, vraj o ňom odhalila prvé detaily. Auto Bild pridáva aj exkluzívny pohľad na omladenú verziu.

Viaceré české servery vrátane renomovaného Auto.cz v priebehu včerajšieho dňa informovali o nečakanom odhaleni modelu Superb PHEV na podujatí o bezemisnej mobilite v Mladej Boleslavi. Zatiaľ sú známe len čiastkové informácie, aj tie však dávajú tušiť, že Škoda svoj prvý plug-in hybrid myslí vážne.

Nový Superb sa dizajnovo výrazne nezmení, rozdiely sa budú skrývať najmä v detailoch - takto si ich predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu
Nový Superb sa dizajnovo výrazne nezmení, rozdiely sa budú skrývať najmä v detailoch - takto si ich predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu
Zdroj: Youtube/ Autobild.de

Prvé detaily hovoria o tom, že Superb PHEV elektrickým dojazdom dokonca prekoná i sesterský Passat GTE. Podľa metodiky merania WLTP totiž údajne ponúkne bezemisný akčný rádius na úrovni 70 km, čím súrodenca s logom VW preskočí o 20 kilometrov. O slušný dojazd sa má postarať akumulátor s kapacitou 13 kWh, ktorý však podľa Auto.cz nebude možné nabíjať supernabíjačkou.

V praxi by ste si doma plug-in hybridný Superb mali nabiť v priebehu šiestich hodín z bežnej siete, ak si zakúpite wallbox, čas sa skráti na 3,5 hodiny. V prípade Superbu PHEV sa údajne môžeme tešiť na spojenie agregátu 1.4 TSI s elektromotorom. Dokopy by táto dvojica mala poskytovať výkon približne 160 kW (218 k). V Česku sa hovorí aj o prvom nástrele ceny - plug-in hybrid bude stáť okolo jedného milióna korún. V našej mene by mohlo ísť asi o 38 899 eur. Na prvé kusy sa klienti môžu tešiť začiatkom roka 2020.

Auto Bild k novým detailom o Superbe PHEV pridáva aj profesionálnu vizualizáciu českej vlajkovej lode po facelifte. Očakáva sa, že v prípade reflektorov prejde na aktívnu matrix full-LED technológiu. Spolu so svetlami sa zmení i čelná maska či predný nárazník. Detaily sa majú meniť i vzadu, celkovo si však škodovka zachová svoj podarený dizajn.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia