Elektrický model sa navonok nemá výrazne líšiť od konvenčných verzií

Novinky Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Foto: Škoda

18.5. 10:28 Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Všadeprítomná elektrifikácia onedlho naplno zasiahne značku Škoda. Tá v ostatných rokoch predviedla dve rôzne verzie akumulátorom poháňaného SUV-kupé, ale na uvedenie jeho sériovej formy si budeme musieť počkať. V obchodoch sa pravdepodobne objaví v priebehu budúceho roka. Prvý český elektromobil však príde skôr, spoznáme ho už o niekoľko dní.

Elektrický model sa navonok nemá výrazne líšiť od konvenčných verzií
Elektrický model sa navonok nemá výrazne líšiť od konvenčných verzií
Zdroj: Škoda

Dlhší čas bolo verejným tajomstvom, že revolučnú úlohu dostane v rámci firmy upravená verzia mestského drobca Citigo. V týchto dňoch zverejnila Mladá Boleslav jeho skicu. Dizajnové zásahy podľa nej nebudú nijak zásadné, vidieť upravený predný nárazník a zaslepenú masku chladiča. Decentné rozdiely oproti konvenčným modelom hatchbacku sa nepochybne nájdu aj v interiéri.

Na publikovanom obrázku figuruje zapojená nabíjačka, ktorá upozorňuje na rýdzo elektrický pohon. Konkrétne detaily o ňom zatiaľ nepoznáme. Český elektromobil bude síce pokrvným bratom modelu Volkswagen e-Up! disponujúceho aktuálne výkonom 60 kW (82 k) a normovaným dojazdom 160 km, no ten onedlho čakajú úpravy techniky. Citigo by už malo prísť s jej modernejšou verziou. Hovorí sa o silnejšom pohone, ale tiež objemnejšej batérii prinášajúcej väčší akčný rádius na jedno nabitie.

Presné čísla sa dozvieme onedlho, premiéra formálne dôležitej novinky je za dverami. Mladá Boleslav ju avizuje na štvrtok 23. mája. V rovnaký deň sa pritom odohrá aj debut omladenej vlajkovej lode. Nejde o náhodu, keďže inovovaný Superb bude prvým plug-in hybridom značky Škoda. Spoločný debut dvojice elektrifikovaných českých áut sa netradične odohrá v Bratislave. Automobilka sa tak rozhodla pri príležitosti hokejového šampionátu, ktorý už takmer tri dekády sponzoruje.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia