Ilustračné foto

Novinky Prvý člen rodiny Volkswagen ID. sa už dá predobjednať! Koľko stojí?

Foto: Volkswagen

20.5. 16:43 Čakanie sa oplatilo. Prvý sériový model rodiny ID, model ID.3, sa blíži k svojej masovej produkcii a Volkswagen spustil jeho predpredaj.

Prichádza nová éra. Volkswagen sa netajil tým, že sa chystá vyvinúť kompletnú rodinu elektrických poloautonómnych vozidiel. Po sérii konceptov prichádza Volkswagen ID.3. – prvý produkčný model rodiny ID. Už si ho môžete aj predobjednať a získať jeho špeciálnu prvú edíciu limitovanú na 30 000 kusov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Tri batérie

Záujemcovia majú možnosť zaplatiť zálohu 1000 €, a získať jeden z prvých výrobných pozícií a prvú edíciu ID.3 1ST. Majú tak možnosť medzi prvými získať nový elektromobil, ktorý prepíše pravidlá jazdenia, ako ich poznáme teraz. Bude to kompaktné auto s mimoriadne priestrannou karosériou a zadným náhonom. To mu pridá za hrsť hravosti naviac. Spomínaná prvá edícia obsahuje rozsiahlu výbavu a je obmedzená na 30 000 kusov. Je vybavená „strednou“ batériou, ktorá bude pre bežné modely neskôr dostupná za príplatok a očakáva sa od nej, že bude aj najžiadanejšou voľbou. Podľa realistickej normy WLTP by mala autu zabezpečiť dojazd rozumných 420 km. Bežná verzia ID.3 bude mať k dispozícii batérie s rôznou kapacitou. V závislosti od toho bude dojazd v rozmedzí 330 – 550 km.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Balík energie v cene

Základná cena modelu VW ID.3 na nemeckom trhu bude 30 000 €. Verzia 1ST stojí 40 000 €. V jej cene dostanú zákazníci aj rok alebo 2 000 kWh energie na dobíjanie zadarmo na všetkých verejných dobíjacích miestach pripojených na VW aplikáciu We Charge. Dobíjať sa bude dať aj na paneurópskej sieti rýchlonabíjacích staníc IONITY, na ktorej budovaní sa Volkswagen podieľa. Táto sieť poskytuje ekologickú energiu všade, kde to technicky dáva zmysel. To znamená, že energia pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Už čoskoro

Čas letí a to je v tomto prípade dobre. Výroba modelu ID.3 1ST sa začne na konci roka 2019 a prvé autá si budú môcť zákazníci vyzdvihnúť v priebehu roka 2020. Prvá edícia je dostupná v štyroch farbách a troch verziách. Všetky budú obsahovať veľké kolesá a rozsiahlu výbavu vrátane ovládania hlasom. Verzia ID.3 1ST Plus bude mať navyše inteligentné adaptívne LED svetlomety IQ. Light a dvojfarebný dizajn karosérie aj interiéru. Model ID.3 1ST Max sa bude navyše pýšiť veľkou panoramatickou strechou a Head-up displejom so zobrazením rozšírenej reality.
Plány sú veľké. Volkswagen chce predať vyše 100 000 vozidiel ID. ročne.

Pre viac informácií navštívte www.volkswagenblog.sk, kde nájdete aj zaujímavé testy, pekné fotografie a novinky zo sveta Volkswagen.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Volkswagen

Zdroj: PR článok
Diskusia  ()

Video

Diskusia