BMW Z4

Novinky Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Foto: Carscoops

18.8. 2018 13:00 Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Mníchovu sa nepodarilo uchrániť dizajn tretej generácie bavorského roadsteru označeného číslom štyri. Po júnovom publikovaní obrázkov z patentovej žiadosti sme vozidlo mohli pred pár dňami vidieť celkom bez maskovania na živých fotografiách, teraz prišiel ďalší únik. Na internete sa objavili prvé oficiálne fotky nového BMW Z4. Zverejnili ich viaceré weby, medzi nimi aj stránka Carscoops.

Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru
Už na budúci víkend by malo BMW Z4 absolvovať svetovú premiéru
Zdroj: Carscoops

Digitálne vody vyplavili sedem záberov, ktoré majú vysokú kvalitu a evidentne pôvod v BMW. Opäť na nich môžeme vidieť variant M40i predurčený na rolu špičky modelového radu. Namiesto červenej farby však má oblečenú oranžovú, čím evokuje vlani predstavený koncept. Od nedávno odhaleného sériového exemplára sa odlišuje tiež sivými diskami kolies a čiernym interiérom.

Pohľad do kokpitu odhaľuje prítomnosť novej verzie digitálnej prístrojovej dosky, ktorá okrem modernejšieho vzhľadu bez tradičných okrúhlych ciferníkov prinesie aj možnosť zobrazenia navigácie. V jej tesnom susedstve je obdobne veľká obrazovka infotainmentu. Pod ňou sa nachádzajú výduchy ventilácie doplnené dvomi pásmi tlačidiel, inak sú všetky ovládače na volante a centrálnom tuneli.

Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta
Čerstvé fotografie ponúkajú zatiaľ najlepší pohľad do interiéru auta
Zdroj: Carscoops

Priestor medzi sedadlami obsahuje modul so zaujímavo tvarovanou radiacou pákou, ktorá pripomína aktuálne BMW M5. Dopĺňa ho najmodernejšia verzia ovládača iDrive a priečinok obsahujúci indukčnú nabíjačku. Na fotkách si môžeme všimnúť tiež kožené čalúnenie palubnej dosky i panelov dverí, rovnako ako strieborné obklady s pozdĺžnym vzorom.

Jedna z fotiek ukazuje aj motor verzie M40i. Pôjde o prepĺňaný radový šesťvalec, jeho technické parametre však zatiaľ nepoznáme. Neoficiálne zdroje hovoria o výkone 283 kW (385 k). Na oficiálne informácie nebudeme čakať dlho, roadster by mal absolvovať premiéru na prestížnom podujatí v Pebble Beach. To je naplánované na budúci víkend.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia