Novinky Prvé múzeum Mazdy mimo územia Japonska sa nachádza iba 600 kilometrov od Bratislavy

17.5. 2017 11:00 V nemeckom meste Augsburg, v bývalom depe električiek z roku 1897, otvoril najväčší predajca značky Mazda - Frey spolu s nemeckým zastúpením automobilky trvalú expozíciu najdôležitejších vozidiel svojej histórie.

 
Prvé múzeum Mazdy mimo územia Japonska sa nachádza iba 600 kilometrov od Bratislavy
 Auto: Mazda

45 výstavných kúskov dáva ucelený pohľad do minulosti veľmi nekonvenčného výrobcu áut z japonskej Hiroshimy, ktorá má už takmer 100 rokov. Ide nielen o autá, ktoré boli oficiálne predávané v Európe, no návštevníci budú môcť vidieť aj skutočne unikátne kúsky, ktoré boli vyrábané pre iné trhy.

 
Prvé múzeum Mazdy mimo územia Japonska sa nachádza iba 600 kilometrov od Bratislavy
 Auto: Mazda

Medzi najvýznamnejšie exponáty určite patrí Mazda Cosmo Sport z roku 1967, Mazda Luce R130 z roku 1969, či viacero generácii úspešného modelu RX-7, ktoré dopĺňajú iné kúsky s rotačným motorom ako napríklad autobus, či pick-up.

Múzeum ako aj celá kolekcia by ale nikdy nevznikla bez nadšenia Waltera Freya a jeho synov, ktorí patria k predajcom Mazdy už od roku 1978 a ktorým sa podarilo zozbierať viac ako 120 vozidiel, z ktorých mnohé zreštaurovali a zbierali po všetkých kútoch sveta.

Aj vďaka takejto veľkej zbierke bude možné exponáty v múzeu obmieňať a vytvárať tak miesto, kam sa oplatí vrátiť aj niekoľkokrát. Vznikne tak zároveň aj priestor na organizovanie rôznych klubových zrazov, či iných podujatí súvisiacich so značkou.

Video

Diskusia